Arkadaşım telefon numaramı kullanarak babamın bilgilerini bulmuş

Hocam neden boyle bir şey yaptı.

Bir akrabasının tanıdığından telefon alacakmış sonra o telefoncu vazgeçmiş satmaktan onun adını falan bulmak istemiş, çalışıyor mu diye benim numaramı demiş sorunlu.

Şikayet et kanıtları çabucak al. Para cezası gelecek muhtemelen onunla da yemek yersin. Bir boş insanı daha temizlersin hayatından.
Bilgilerin oldugu metni sildi, öyle bir şey attığına dair işaret olan şeyler var,knk şunu kontrol et dogru mu,ben o metni sildim şuradan buldum uygulamayı suç benim falan tarzı şeyler yazdı.Bu şeylerin pek işe yarayacağını sanmıyorum ama bilmiyorum.

Bir akrabasının tanıdığından telefon alacakmış sonra o telefoncu vazgeçmiş satmaktan onun adını falan bulmak istemiş, çalışıyor mu diye benim numaramı demiş sorunlu.

Bilgilerin oldugu metni sildi, öyle bir şey attığına dair işaret olan şeyler var, kanka şunu kontrol et dogru mu, ben o metni sildim şuradan buldum uygulamayı suç benim falan tarzı şeyler yazdı. Bu şeylerin pek işe yarayacağını sanmıyorum ama bilmiyorum.

Metni silsede loglardan bulunur yine o kişi ekran görüntüsü aldın'mı?

Bizim sınıfta bu işlerle uğraşan bir çocuk var, 18 yaşından küçüğüm ve beni bile buldu. YouTube'dan ücretsiz olarak bulduğunu söylüyor.
Kolpa sıkıyor. YouTube'da sadece Mernis 2015 var. Şimdi panellerin ismini vermiyim sonra yine benim başım yanar. Bu işlerle uğraşan arkadaşım bana anlatmıştı. İşte ünlü sorgusu yasak kullanılan devlet görevlisini riske atcağından dolayı. İsim soyisim yazıyorsun. Hatta isim yazma veya soyisim yazma. Sadece bir bilgisini yazsan yeter direk çıkıyor bilgisi. Ayrıca -18 kişilerin bazılarında adres kısmı null olur.

Neden direkt Siber Suçlarla Mücadele'yi aramak varken 112'yi arayalım mantık nedir?
Aynı şey sonuçta ama yazıp uğraşmak istemedim. Dediğiniz gibi.
Belki o numara ihbar değil, idari işler için kullanılıyor olabilir.

Yazışmadaki bu attığı babamin bilgilerinin olduğu metni sildi ama hala ukala ukala konuşuyor. Dava, şikayet falan uğraşmak istemiyorum. Ailemin de haberi olmasını istemiyorum. Eğer bir sorun olursa ne gibi süreçler olur acaba.
Ailenle saklanacak bir şey yok. Ciddi bir durum bu. Ailene iletmelisin. O bilgilerle yasa dışı işler yaparsa kabak babanın başına patlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı