Arkadaşım telefon numaramı kullanarak babamın bilgilerini bulmuş

Ben bu suçtan ceza alan pek az kişi gördüm. Elindeki kanıt sadece ekran görüntüsü ise hiçbir kanıtın yok demektir. Arkadaşını ifadeye aldılar diyelim. İnkar ederse hiçbir şey kanıtlayamazsınız. Söylentilere göre bilgisayarlara el koyup inceliyorlarmış. Ne kadar doğru bilemem ama öyle bir durumda ben bilgisayarımı dayıma yollardım. Yerine de eski bir bilgisayar koyardım.

Her suçtan ceza alanı bildirecekler mi sanıyorsunuz ayrıca ekran görüntüsü yazışmalar yeterli bir kanıt.

Ve eğer suçtan şikayet edilen şahıs bilgisayarı değiştirirse ve davada uğraşırlarsa.

Daha fazla ceza alır şikayet edilen kişi.

Her suçtan ceza alanı bildirecekler mi sanıyorsunuz.
Ben öyle birşey söylemedim. Sadece sık rastlamadım dedim.
ayrıca ekran görüntüsü yazışmalar yeterli bir kanıt.
Sanmıyorum.
Ve eğer suçtan şikayet edilen şahıs bilgisayarı değiştirirse ve davada uğraşırlarsa.
Arkadaşın ne kadar profesyonel olduğuna kalmış artık.
Daha fazla ceza alır şikayet edilen kişi.
Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme suçuna ilişkin 5237 sayılı TCK’nın 281. maddesinde, “Gerçeğin meydana çıkmasını engellemek amacıyla, bir suçun delillerini yok eden, silen, gizleyen, değiştiren veya bozan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Eğer bilgisayarın değiştiğini kanıtlarlarsa arkadaş 2-3 yılı daha hanesine yazdırabilir.

Ben bu suçtan ceza alan pek az kişi gördüm. Elindeki kanıt sadece ekran görüntüsü ise hiçbir kanıtın yok demektir. Arkadaşını ifadeye aldılar diyelim. İnkar ederse hiçbir şey kanıtlayamazsınız. Söylentilere göre bilgisayarlara el koyup inceliyorlarmış. Ne kadar doğru bilemem ama öyle bir durumda ben bilgisayarımı dayıma yollardım. Yerine de eski bir bilgisayar koyardım.

Uyarıp gönderiyorlar ilkinde 2.de ceza alıyorsun.

Abi hard diski alma abi.

Ben öyle bir şey söylemedim. Sadece sık rastlamadım dedim.

Sanmıyorum.

Arkadaşın ne kadar profesyonel olduğuna kalmış artık.

Eğer bilgisayarın değiştiğini kanıtlarlarsa arkadaş 2-3 yılı daha hanesine yazdırabilir.

1. ekran görüntüleri ve yazışmalar yeterli bir kanıttır.
2. zaten bu durumun fark edilmesi kolay olur.

Uyarıp gönderiyorlar ilkinde 2.de ceza alıyorsun.

Abi hard diski alma abi.

İlk defa suç işlesende ceza alıyorsun ve bu suç ciddi bir suç ilgilenilen ve ceza verilebilen bir suçtur.

Mernis data kullanmak suç mu?
Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır (tck m.136/1). kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme suçu, seçimlik hareketli bir suç olarak düzenlenmiştir.
İnternette mernis data kulanmak suç mudur? Diye yazınca böyle çıkıyor.

Yani anlaşılan kanıt varsa ihbar et.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı