Arkadaşımı FitGirl repacklerin zararlı olduğuna inandıramıyorum

@Betguas Dedi, "Fitgirl-repa*ks.cc, .co, .com, .website" fake sitelerinin arasından bir tanesine girip virüs yiyen arkadaş.

Herkes de bilsin, bu saydığım siteler FitGirl'ün sahte siteleri ve trojen, miner gibi zararlı yazılım içeriyor dosyaları. Buralardan indirip gelenler "FitGirl virüslü abi yha" demesinler.

@Betguas Dedi, "Fitgirl-repa*ks.cc, .co, .com, .website" fake sitelerinin arasından bir tanesine girip virüs yiyen arkadaş.

Herkes de bilsin, bu saydığım siteler FitGirl'ün sahte siteleri ve trojen, miner gibi zararlı yazılım içeriyor dosyaları. Buralardan indirip gelenler "FitGirl virüslü abi yha" demesinler.
Peki hangi siteler virüssüz?

Fitgirl virüslü değil ki.
repack ile kuruluyor ya, bazıları gereksiz gördüğü dosyaları siliyormuş dosya boyutu azalsın diye, bu da oyunda optimizasyon kaybına sebep olabiliyormuş. Fitgirl de gereksiz dosyaları siliyor mu? Yoksa sadece sıkıştırıyor mu?

Fitgirlin orijinal sitesinden the quarry, cyberpunk, the last of us gibi yaklaşık 10 tane oyun indirdim şuanlık hiçbir virüs yok size nasıl bulaştı acaba.
repack ile kuruluyor ya, bazıları gereksiz gördüğü dosyaları siliyormuş dosya boyutu azalsın diye, bu da oyunda optimizasyon kaybına sebep olabiliyormuş. Fitgirl de gereksiz dosyaları siliyor mu? Yoksa sadece sıkıştırıyor mu hocam?

Son düzenleme:
@M.Aurelius dediğiniz şey repack değildir. Repack adından anlaşılacağı gibi sadece mevcut dosyalar sıkıştırılır.

Arkadaşım GTA 4 FitGirl repack indiriyormuş. Ona diyorum "Fitgirl virüs bulaştırabilir" diye, "Neden bulaşsın ki?" diyor. İnandırabilmem için sizin mesajlarınıza ihtiyacım var dostlar. FitGirl repackler zararlı mı? Değil mi?
(Lütfen alta "böyle konular açmayın." vs. yazmayın.)
FitGirl zararlı değil ki? Kaç yıldır FitGirl kullanıyorum. Her crack'li oyun virüslüdür algısı neden? Kendi sitesinden indirdiğin sürece zarar gelmez.

repack ile kuruluyor ya, bazıları gereksiz gördüğü dosyaları siliyormuş dosya boyutu azalsın diye, bu da oyunda optimizasyon kaybına sebep olabiliyormuş. Fitgirl de gereksiz dosyaları siliyor mu? Yoksa sadece sıkıştırıyor mu hocam?
Oyunlarda hiç bir optimizasyon sıkıntısı yok. Çoğu AAA oyunda ekran kartı kullanımım %99 watt değeride tepede. Dosya silme gibi bir işlemde yok sadece sıkıştırıyor.

Geri
Yukarı