Arkadaşımı FitGirl repacklerin zararlı olduğuna inandıramıyorum

Şöyle bir durum var; korsan yollarla kullandığınız hiçbir yazılım sanıldığı kadar iyi bir niyetle ortaya çıkmıyor. Kimse babasının hayrına bu tarz işlere girmez. Durum böyleyken indireceğiniz birçok yazılımın, içerisinde çeşitli farklı yazılımları barındırması muhtemeldir. Bunlar kesin olarak direkt sisteminizi veya kişisel verilerinizi tehdit edecek diye bir durum söz konusu değil ancak en basitinden sisteminizden veya verilerinizden faydalanmaya da çalışılabilir. Buna örnek olarak da botnetleri, işlem gücünü, reklam ve pazarlama gibi konuları gösterebilirim. Tabii ki bu en zararsız ve en sessiz diyebileceğim kısmı.

Fitgirl Repack olarak indirilen korsan oyunlar sıkıştırılmış dosyalardır. Kurulumu yapıldığında oyun yine normal boyutuna dönecektir. Sadece setup dosyasının boyutu çok düşük zaten asıl olayı bu. Repack sürümlerde genellikle dil dosyaları siliniyor ve büyük bir boyut tasarruf ediliyor. Genellikle iki dil dosyası kalıyor onuda kurulum esnasında İngilizce veya Rusya olarak soruyor zaten hangisini kurmak isterse. Fitgirl Repack zararsızdır kendi sitelerinden indirdiğiniz sürece. Lakin korsan kullanmak etik bir davranış değil dediğim gibi zararsız ama para biriktirip indirim zamanında alsın oyununu. Tabii kendi fikri bir şey diyemem.

Fitgirl repackleri zararlı değildir. Çok kullandım repackleri ve hiç bir sıkıntı olmadı. Ancak sahte bir Fitgirl sitesi var, o sitede ki dosyalar mining yapıyor

Kendi sitesinden veya güvenilir kaynaklardan indirdiğiniz sürece virüs vb. olaylarla karşılaşmazsınız. Bende GTA 5 indirdim fakat herhangi bir sıkıntıya rastlamadım. Ayrıca FitGirl kendini kanıtlamış bir site. Yine de mümkün olduğunca korsana yönelmeyin.

Birincisi paraniz varsa oyunu satın alın...İkincisi oyunu yapan firma oyunun icinde olmasi gereken icerikleri DLC diye satiyorsa(bknz. Rome 2 Total war-creative assembly) temel oyunu alin/almayin ve Full oyunu FitGirl gibi guzide crackerlardan indirin. Ucuncusu tarayicinizda mutlaka adblocker olsun. Dorduncusu her gordugunuz sakalliyi FitGirl sanmayin arastirin oyle indirmeye baslayin. Besincisi ve sonuncusu ise kurulum yaparken RAM ne kadar kullanilsin sorusuna 2 GB yeter dayicim deyin bunu yapmayan bazi kisiler setup cortlayinca FitGirl kaka diyor...

Arkadaşım GTA 4 FitGirl repack indiriyormuş. Ona diyorum "FitGirl virüs bulaştırabilir" diye, "neden bulaşsın ki?" diyor. İnandırabilmem için sizin mesajlarınıza ihtiyacım var dostlar. FitGirl repackler zararlı mı? Değil mi?
(Lütfen alta "böyle konular açmayın." vs. yazmayın.)

Dostum cevabı çoktan almışsın ama zararlı değil.

Geri
Yukarı