Arkadaşımla aramızda olan kavga

322269

Hectopat
Arkadaşımla CS:GO'da AWP legoda vs atıyorduk bugün. Onun bilgisayarı kötü olduğu için 60-45-30 FPS falan alıyor. AWP legoda bir rampa var, orayı çıkınca birbirimizi görüyoruz. Ben bıçakla çıkıyorum, ondan hızlı çıkıyorum. Onu öldürüyorum hızlı çıktığım için. O da sürekli 144Hz ekranımdan dolayı olduğunu, 45-60 FPS arası aldığı için kötü oynadığını söylüyor. Benim 45-60 FPS'le çift keleş olan arkadaşım var. Bunu ona söylüyorum, o benim göz zevkim, oynayamıyorum diyor. 60FPS'e sabitledim ben de. Bende hep 144FPS ve üstü gördüğüm için 60FPS'e de gözüm alışmadığı için kasıyor gibi geldi bana. Bunu da ona söylemiştim ama o bunu bahane ediyor bu sefer. Biz de CS:GO'dan çıktık.
Bu sefer Fall Guys oyununa girdik. Burada da kastığını söyleyip eleniyor. Ben yarı finale kalsam bile oyundan çık yeniden birlikte gireceğiz diyor. Bir şey söyleyince kırılıyor ben de bir şey diyemiyorum.
Ben ne demeliyim arkadaşıma, yardımcı olur musunuz?

images.jpeg

Arkadaşımla CS:GO'da AWP legoda vs atıyorduk bugün. Onun bilgisayarı kötü olduğu için 60-45-30 FPS falan alıyor. AWP legoda bir rampa var, orayı çıkınca birbirimizi görüyoruz. Ben bıçakla çıkıyorum, ondan hızlı çıkıyorum. Onu öldürüyorum hızlı çıktığım için. O da sürekli 144Hz ekranımdan dolayı olduğunu, 45-60 FPS arası aldığı için kötü oynadığını söylüyor. Benim 45-60 FPS'le çift keleş olan arkadaşım var. Bunu ona söylüyorum, o benim göz zevkim, oynayamıyorum diyor. 60FPS'e sabitledim ben de. Bende hep 144FPS ve üstü gördüğüm için 60FPS'e de gözüm alışmadığı için kasıyor gibi geldi bana. Bunu da ona söylemiştim ama o bunu bahane ediyor bu sefer. Biz de CS:GO'dan çıktık.
Bu sefer Fall Guys oyununa girdik. Burada da kastığını söyleyip eleniyor. Ben yarı finale kalsam bile oyundan çık yeniden birlikte gireceğiz diyor. Bir şey söyleyince kırılıyor ben de bir şey diyemiyorum.
Ben ne demeliyim arkadaşıma, yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 1076328

Allah başka dert vermesin kardeşim. Bir şey diyemezsiniz ne diyeceksiniz ki?

Aynı benim arkadaş, tek tavsiyem onunla oyun oynamaman olacaktır, 400 Hz monitör alsın 1000 FPS alsın yine de bahane bulur.

Arkadaşın bırakamayacağın, hiç arkadaşın olmadığından edindiğin bir arkadaşlık değil ise ve her olaya çocuk gibi laf yapıyorsa bırak kardeşim. Seni geri çekmek dışında bir şey yapmaz. CS:GO'da FPS bahane olmaz bir kere, ben 300-400FPS alıyorum ama 75Hz ekranım var mesela, Usta Muhafız 2 rütbesindeyim. Benim gibi FPS alamayıp da çok üst rütbelerde olan kişiler de var.

Bazı insanlar vardır yaşına göre çok çocuksu davranır. Arkadaşlığınız eski yıllara dayanmıyorsa veya yeni tanışmış falansanız yollarınızı ayırmanız mantıklı olur.

ben 300-400FPS alıyorum ama 75Hz ekranım var mesela,
Hocam sabit bir FPS alıyorsun, arkadaş sabit bile FPS alamıyor. Ayrıca şöyle bir araştırmada mevcut :

Geri
Yukarı