Arkadaşlar ekonomi kötü mü bana mı öyle geliyor?

Kötü durumda değiliz. Avrupa da 5 euro benzin yani 75 TL yapıyor. Bizim ülkede fiyatlar makul gayet.

Avrupa'da 5 birim para bizde 20 birim para. Yani 4 katı.
Sana kötü bir haberim var ama, akaryakıt zamlarını reisim yapmıyor.

Bu sorunlar da düzelir, atlatılır. Her şey bir düzelsin. Savaş bitsin, pandemiden çıkalım. Enkazdan enkaza koşturuyoruz zaten.

Şu ekonomi şakalarından da vaz geçin artık. Aynı şeyi tek konuda 10 defa görüyorum. Olayın ciddiyetine varın. Motorin bilmem kaç olmuş adam hala orada dalga geçiyor. İş güç makara.

Kim yapıyor peki kanka Amerika mı :D?

Bunlara maalesef teyzemin terligi neden olmuyor. Hukumet neden oluyor. Sacma faiz politikalari, liyakatsiz bakanlar ve niceleri.

1 sene sonra sizin yüz ifadelerinizi görmek için sabırsızlanıyorum. Bakalım hükümetin politikaları ne kadar saçma sapanmış? Benim güvenim tam.

1 sene sonra sizin yüz ifadelerinizi görmek için sabırsızlanıyorum. Bakalım hükümetin politikaları ne kadar saçma sapanmış? Benim güvenim tam.
Bu mesaji ekran goruntusu alip hasar gormeyecek birkac harddiskime kaydediyorum. Hukumet degismezse bu ulkeden bir halt olamaz, ne demokrasi kaldi ne parlamento. Tek adam var.

Kötü durumda değiliz. Avrupa da 5 euro benzin yani 75 TL yapıyor. Bizim ülkede fiyatlar makul gayet.
Ama adamlar için 5 Euro ucuz geliyor. Ucuzluk paramızın değersiz olmasından kaynaklanıyor. Biz 20 birim ne yapıyoruz ve adamlar 20 birimle ne yapıyor diye düşün.

Geri
Yukarı