Arkadaşlarım beni çok dışlıyor

Usandım artık. Sınıfta pek kafa dengim insan yok sadece bizim grup var. 5 kişiyiz. Ancak ben çok dışlanıyorum. Arkadaşlarım bir yere gider beni çağırmazlar, yer yok derler. Teneffüs olur konuşurlar beni hiç takmazlar. Bir şey söylerim hiç bakmazlar. Arada sırada saçımla vs. dalga geçerler. Ancak bazen beraber de oyuna falan giriyoruz, şakalaşıyoruz ancak bu dışlanmalardan çok sıkıldım. Ne yapsam beni aralarına alırlar? 10. sınıfım 9 yıldır hiçbir arkadaş/arkadaş grubum olmadı. Sadece arkadaş istiyorum. Çok şey istemiyorum. Ne yapsam aralarına beni de alırlar ki?

Sessiz kalıp trip atmaya çalışma sakın, daha da kötü oluyor her şey. Kimsenin umrunda da olmuyor. Dışlanıp moralin bozulduğu an bununla ilgili şakayla karışık bir espri yapıp durumu belli etmeye çalış. İnsanların gözüne sokmadan umursamıyorlar. Ben de aynıydım.

Usandım artık. Sınıfta pek kafa dengim insan yok sadece bizim grup var. 5 kişiyiz. Ancak ben çok dışlanıyorum. Arkadaşlarım bir yere gider beni çağırmazlar, yer yok derler. Teneffüs olur konuşurlar beni hiç takmazlar. Bir şey söylerim hiç bakmazlar. Arada sırada saçımla vs. dalga geçerler. Ancak bazen beraber de oyuna falan giriyoruz, şakalaşıyoruz ancak bu dışlanmalardan çok sıkıldım. Ne yapsam beni aralarına alırlar? 10. sınıfım 9 yıldır hiçbir arkadaş/arkadaş grubum olmadı. Sadece arkadaş istiyorum. Çok şey istemiyorum. Ne yapsam aralarına beni de alırlar ki?
Aralarına katılmak için bir çaba sarfetmene gerek yok. Onlar çağırmadıkça yanlarına gitme, onlar senle sohbet etmedikçe sen onlarla sohbet etme. Yani onlar sana gelsin sen onlara gitme.

Hocam dalga olayı genel olarak erkek gruplarında oluyor zaten bir dozda ona engel olmak zor diğer konuya gelcek olursak bence cagirmazlarsa umursamayıp tepki vermeyin eğer cidden o grubun içinde olduğunuzu düşünüyorsanız eninde sonunda size haber verirler ama onlar sizi arkadaş grubunda görmüyor istemiyor ise cagitmazlar bu kadar basit. Eğer aranız bozulursa sınıftan veya okuldam farklı kişilerle konusnaya başlayabilirsiniz.

Hocam ben de yalnızım maalesef. Değişmeniz tek çare. İnsanları değiştiremezsiniz.

Bu saatten sonra dışlamayacaklarını sanmam sende onları dışla.

Aralarına katılmak için bir çaba sarfetmene gerek yok. Onlar çağırmadıkça yanlarına gitme, onlar senle sohbet etmedikçe sen onlarla sohbet etme. Yani onlar sana gelsin sen onlara gitme.
Yapmasın bunu, denendi onaylanmadı. Kimse o bir şeylere kalkışana kadar onunla konuşmayacak muhtemelen. Ben de denedim bunu. Sonra yalnız kalıyorsun, psikolojik bunalıma giriyorsun. Belli etmeye çalışmalı.

Yapmasın bunu, denendi onaylanmadı. Kimse o bir şeylere kalkışana kadar onunla konuşmayacak muhtemelen. Ben de denedim bunu. Sonra yalnız kalıyorsun, psikolojik bunalıma giriyorsun. Belli etmeye çalışmalı.
Yalnız kalmak aman aman bir problem değil hocam. İstenmediğin bir yerde, umursanmayarak bulunmak mı yoksa orada hiç bulunmamak mı? Konu sahibine öncelikle bunu sormak lazım.

Yalnız kalmak aman aman bir problem değil hocam. İstenmediğin bir yerde, umursanmayarak bulunmak mı yoksa orada hiç bulunmamak mı? Konu sahibine öncelikle bunu sormak lazım.
9 yılım yalnız geçti zaten. Çok sıkılıyorum yalnız olunca da. İstenmediğim yeri bende istemem ancak sadece kafa dengim olarak o grup var. Beni sevmelerini sağlamam gerek. O kadar yılı yalnız geçirdim ve yalnız olunca çok sıkıcı oluyor.

Zaten 5 kişiyle konuşuyormuş. Okulda şu 2 yılda çevre edinemediyse okul çapında bu saatten itibari ile kolay değil. İstemese bile görmek zorunda onları her gün. Susup oturursan kimse yanına gelip seninle konuşmaya çalışmaz, insanlar hep ilk adımı senden beklerler seni de hiçbir zaman anlamazlar. Ya gidip anlatacaksın ya da dışlandığını kabul edip oturacaksın. Aynısını benim de yaşadığım oldu, ben de onları takmamaya çalıştım. Tek yaptığım arka sırada kendi başıma oturmaktı. Hiçbiri de gelmedi.

Geri
Yukarı