Arkadaşlarım ırkçılık hakkında konuşuyorlar

Pc_ DeLiSi

Decapat
Daha fazla  
Çok ama çok yakın olduğum birkaç arkadaşım var ve artık susa susa patlama derecesine geldim. Her daim olsun konuyu ırkçılığa getirebiliyorlar ve kalplerini kırmamak için bir şeyde diyemiyorum şey diyebilirsiniz düzgünce uyarabilirsin vs ama hayır içimde olan birikim düzgünce uyarma seviyesini çoktan geçti. Şunu da diyebilirsiniz sen niye bu kadar takıyosun yaran mı var gocunuyosun falan hayır ben kendim de sade bir izmirliyim ama dayanılmıyor ne yapayım bu ağır lafları içimde tutayim mi söyleyeyim mi? Sonuçta siyahisi de etten kemikten beyazı da ermenisi de. Herhangi milletten biri de her şekil insan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Irkçılıktan kastınız nedir? Örneğin ülkemizdeki problemler kaynaklı ise bu ırkçılığa girmez. Fakat bir milleti küçük düşürme hakaret ise o ırkçılıktır.

Irkçılık var, ırkçılık var. Arkadaşların neye kime karşı ne diyor söylememişsin ki.

Evet doğru söylememişim kısaca örnek vermek gerekirse batılıyı överken doğuluya söverler coğrafi koşullar sebebi ile şiveli konuşan biri bir olaya vb durum hakkında öngörüde eleştiride bulunursa dalga geçerler taklidini yaparlar evet bu ırkçılık değil de ayrımcılık kategorisine giriyor ama abdliyi İngiliz'i fransızı benimserken rumunu yahudisini lazını çerkezini doğulusunu ise aşağılayan tipler ırkçılık benim gözümde sadece renkten ibaret değil sonuçta her insan etten kemikten herkesi birbirinden farklı kılan kültürleri coğrafi konumları vb şeyler var ama her koşulda insanmı evet insan.

Evet doğru söylememişim kısaca örnek vermek gerekirse batılıyı överken doğuluya söverler coğrafi koşullar sebebi ile şiveli konuşan biri bir olaya vb durum hakkında öngörüde eleştiride bulunursa dalga geçerler taklidini yaparlar evet bu ırkçılık değil de ayrımcılık kategorisine giriyor ama abdliyi İngiliz'i fransızı benimserken rumunu yahudisini lazını çerkezini doğulusunu ise aşağılayan tipler ırkçılık benim gözümde sadece renkten ibaret değil sonuçta her insan etten kemikten herkesi birbirinden farklı kılan kültürleri coğrafi konumları vb şeyler var ama her koşulda insanmı evet insan.

Bazı durumlarda mizah yaparken ırkçılık gibi görünebilir ama aşağılamak için yapıyorsa arana mesafe koy ve sende onların övdüğü ırkların kötü taraflarıyla dalga geç ve böylece onlar bunu yapmayı bırakır.

Bazı durumlarda mizah yaparken ırkçılık gibi görünebilir ama aşağılamak için yapıyorsa arana mesafe koy ve sende onların övdüğü ırkların kötü taraflarıyla dalga geç ve böylece onlar bunu yapmayı bırakır.

Evet bazen mizahen ama işin suyunu çıkarıyolar ve ruhlarına kdr tanırım hem de aralarından birisi var onu çok iyi tanırım mizahlarının altında gerçekler yatıyor bunu biliyorum ama çok bağlı olduğumdan sesimi çıkarmıyorum evet evet sizin dediğiniz gibi deyip geçiyorum.

Ya aslında sesimi çıkaramadığım kişinin az çok kim olduğunun tahminini yürtmüşsünüzdür.

Geri
Yukarı