Arkadaşlarım tarafından dışlanıyorum

Çocuk yaşadığı şeyleri içinde daha da büyütmüş aga başa çıkamıyor gibi. Ben olsam okul değiştirmezdim ama daha hassas birisi gibi o.
Haklısın ama bak, hocaları da iyi olan okulmuş. Bu kadar kolay ele vermemeyi öğrenmeli. Birkaç acayip varlık için okul değiştiremez.
Değmez.

Birkaç tane geri zekalı için kendini mi üzüyorsun böyle? Senin yaşlarında biraz daha bu dışlanma yok sayılma durumu fazla can yakıcı oluyor ama inan ki yüksek ihtimalle sorun senden kaynaklanmıyordur, arkadaşların salaktır. Düzgün, beyni olan insanlar zaten genellikle yalnızdır çok dert etme o yüzden. Kafaya takma yalnız kalmak, yalnız olmak kötü bir şey değil.

Merhaba, ben bir lise öğrencisiyim ve Gaziantep'te yaşıyorum. Liseye bu sene başladım lisem nitelikli ve yüksek puanlı olmasına rağmen arkadaşlarım beni dışlıyor. Olaylar şöyle başladı bir grubumuz vardı ve hatta grubu kuran ortaokul sınıf arkadaşımdı. Ben bir kaç kere şakasına grubumuz arasında arkadaşlarımın komik fotoğraflarını yolladım. Bundan sonra ise benim olmadığım bir grup kurmuşlar ve bu benim kulağıma geldi. Grubu kuran kişi ortaokul arkadaşım. Ben buna baya sinirlendim ve gruptan çıktım iletişimi kestim ama yazarlarsa veya okulda konuşurlarsa terslemezdim. Hatta benim olmadığım grupta topluca plan yapıp kafeye falan gitmişler. Karne gününde de hepsi anlaşıp gömlekle geldi ve oradan Playstation kafeye gittiler. Dilim bende gelebilir miyim cümlesini kurmaya ermedi. Bu ortam yüzünden okulumada gitmiyorum devam zorunluluğu olmadığı için. Ailemde sürekli üstüme iş yüklüyorlar bir şey diyince okula bile gitmiyorsun diyorlar. Ayakkabı istedim çakma Adidas kullanıyorum okula bile gitmiyorsun ne yapacaksın dedi. Okula gitmeme sebebimi söyleyemiyorum dışlanıyorum diyemiyorum. Bir gün içimi dökücem diyorum söyleyemiyorum. İnt*har eşiğine geldim yalnızlıktan ve ailemin bu tavırından. Elime evde yatağın altında olan t*bancayı aldım şarjörünü taktım devamına cesaret edemedim ve orda int*harın mantıksız olduğunu anladım. Ama yine de çok sıkılıyorum. Ne yapabilirim dostlar yazılıların zorunlu olup olmayacağı da belli değil yazılılar zorunlu olursa kalırım sınıfta. Çok sıkıcı geçiyor hayatım hep odama kapanığım. Yalnız olduğumu belli etmemeye çalışıyorum ufak bir yalnızlıkla ilgili video görünce bile ağlıyorum hatta bu yazıyı yazarken bir kaç gözyaşı damlattım. Yazım uzun olmuşsa kusuruma bakmayın.

.
3-5 tane şahıs için deymez hocam hayatta keşfedilecek birçok şey var. değiştir sınıfını git ailenle konuş ben rahatsız oluyorum bunlardan falan de okulunu bırakma geleceğin söz konusu sonuçta. mutlaka bir gün birisi yanına gelir işi düşer , o zaman dersin ne oldu ne bu tavırlar diye. lisede bazı şahıslar böyle ucube triplerine giriyor özellikle 9 ve 10. sınıfta. zamanla hatalarının farkına varırlar diye düşünüyorum. kendine gerçek dost bulmaya çalış. demek ki gerçek dost onlar değilmiş , onlardan kurtuldun. bir de bu açıdan bakmalısın

Son düzenleme:
Merhaba, ben bir lise öğrencisiyim ve Gaziantep'te yaşıyorum. Liseye bu sene başladım lisem nitelikli ve yüksek puanlı olmasına rağmen arkadaşlarım beni dışlıyor. Olaylar şöyle başladı bir grubumuz vardı ve hatta grubu kuran ortaokul sınıf arkadaşımdı. Ben birkaç kere şakasına grubumuz arasında arkadaşlarımın komik fotoğraflarını yolladım. Bundan sonra ise benim olmadığım bir grup kurmuşlar ve bu benim kulağıma geldi. Grubu kuran kişi ortaokul arkadaşım. Ben buna bayağı sinirlendim ve gruptan çıktım iletişimi kestim ama yazarlarsa veya okulda konuşurlarsa terslemezdim. Hatta benim olmadığım grupta topluca plan yapıp kafeye falan gitmişler. Karne gününde de hepsi anlaşıp gömlekle geldi ve oradan PlayStation kafeye gittiler. Dilim bende gelebilir miyim cümlesini kurmaya ermedi. Bu ortam yüzünden okulumada gitmiyorum devam zorunluluğu olmadığı için. Ailemde sürekli üstüme iş yüklüyorlar bir şey deyince okula bile gitmiyorsun diyorlar. Ayakkabı istedim çakma Adidas kullanıyorum okula bile gitmiyorsun ne yapacaksın dedi. Okula gitmeme sebebi mi söyleyemiyorum dışlanıyorum diyemiyorum. Bir gün içimi dökeceğim diyorum söyleyemiyorum. İnt*har eşiğine geldim yalnızlıktan ve ailemin bu tavırından. Elime evde yatağın altında olan t*bancayı aldım şarjörünü taktım devamına cesaret edemedim ve orada int*harın mantıksız olduğunu anladım. Ama yine de çok sıkılıyorum. Ne yapabilirim dostlar yazılıların zorunlu olup olmayacağı da belli değil yazılılar zorunlu olursa kalırım sınıfta. Çok sıkıcı geçiyor hayatım hep odama kapanığım. Yalnız olduğumu belli etmemeye çalışıyorum ufak bir yalnızlıkla ilgili video görünce bile ağlıyorum hatta bu yazıyı yazarken birkaç gözyaşı damlattım. Yazım uzun olmuşsa kusuruma bakmayın.

Bak çok güzel açıklamışsın buraya bunları yazabildiğine göre akıl fikir de yerinde. Bu bana yeterli demiyorsun. Nelere sahip olduğunu unutmuşsun kardeşim benim. İstersen dağları bile dize getirirsin. Bu tür ufak problemlere takılma. Git erkek gibi karşılarına konuş sorununu anlat. Bir yanlış mı yaptım bir şeye mi darıldınız diye bir sor bakalım ne cevap verecekler. Öyle rest çekip gruptan çıkarsan çocuklar niye çağırsın seni. Belki de çocuklar bir şeye darıldılar gerekirse özrüne dile ortamlarına gir sohbetlere katıl makara yap utanma. Bahaneleri bırak, hayata sarıl, neler yapabileceğine bir bak. Unutma okyanusta balık çok. Bu tarz küçük problemleri hayatının merkezine koyma. Yoluna bak, gerekirse yol ver. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bir lise öğrencisiyim ve Gaziantep'te yaşıyorum. Liseye bu sene başladım lisem nitelikli ve yüksek puanlı olmasına rağmen arkadaşlarım beni dışlıyor. Olaylar şöyle başladı bir grubumuz vardı ve hatta grubu kuran ortaokul sınıf arkadaşımdı. Ben birkaç kere şakasına grubumuz arasında arkadaşlarımın komik fotoğraflarını yolladım. Bundan sonra ise benim olmadığım bir grup kurmuşlar ve bu benim kulağıma geldi. Grubu kuran kişi ortaokul arkadaşım. Ben buna bayağı sinirlendim ve gruptan çıktım iletişimi kestim ama yazarlarsa veya okulda konuşurlarsa terslemezdim. Hatta benim olmadığım grupta topluca plan yapıp kafeye falan gitmişler. Karne gününde de hepsi anlaşıp gömlekle geldi ve oradan PlayStation kafeye gittiler. Dilim bende gelebilir miyim cümlesini kurmaya ermedi. Bu ortam yüzünden okulumada gitmiyorum devam zorunluluğu olmadığı için. Ailemde sürekli üstüme iş yüklüyorlar bir şey deyince okula bile gitmiyorsun diyorlar. Ayakkabı istedim çakma Adidas kullanıyorum okula bile gitmiyorsun ne yapacaksın dedi. Okula gitmeme sebebi mi söyleyemiyorum dışlanıyorum diyemiyorum. Bir gün içimi dökeceğim diyorum söyleyemiyorum. İnt*har eşiğine geldim yalnızlıktan ve ailemin bu tavırından. Elime evde yatağın altında olan t*bancayı aldım şarjörünü taktım devamına cesaret edemedim ve orada int*harın mantıksız olduğunu anladım. Ama yine de çok sıkılıyorum. Ne yapabilirim dostlar yazılıların zorunlu olup olmayacağı da belli değil yazılılar zorunlu olursa kalırım sınıfta. Çok sıkıcı geçiyor hayatım hep odama kapanığım. Yalnız olduğumu belli etmemeye çalışıyorum ufak bir yalnızlıkla ilgili video görünce bile ağlıyorum hatta bu yazıyı yazarken birkaç gözyaşı damlattım. Yazım uzun olmuşsa kusuruma bakmayın.

Spor lisesine gidiyorum, meslek lisesi türü ama spor lisesi dediğime bakma öyle elit insanlar falan aklına onlar hiç gelmesin. Sırf müdür tanıdığım akrabam diye kıskandıkları için okula geldiğimden beri deli gibi kıskanırlar. Sebepsiz dışlarlar ama inan hiç umurumda değil. Çünkü lise bitince adını hatırlamayacağım insanlar için neden kendimi üzeyim ki? Lisedeki insanlar geçicidir. Kendileri bir gün yüzüne gülen diğer gün arkandan gülen aciz varlıklardır. O yüzden lise dostluklarını kafana takmayacaksın. Hepsi birbirinden iğrenç insanlardır. Açık vermeyeceksin, sır vermeyeceksin, dışlıyorlarsa takmayacaksın. Hayat okul arkadaşlarından ibaret değil. Kurslara gidebilirsin, spor dallarının kurslarına yazılabilirsin. Arkadaş her yerde bulunur. Kesinlikle bunu yapmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yapılacaklar belli. Bir hatam mı oldu diye sor, meseleyi konuşarak halletmeye çalış. Baktın olmadı, kalıcı ve en temiz çözüm, okul değiştir. Okulun kadrosunun iyi olması pek de önemli değil, devlet okulunda kadrosu en iyi olan okulun bile kadrosu pek iyi değildir. Konuları internetten çok daha iyi öğrenirsin, o yüzden o kısma pek takılma.

Bu arada daha 9. sınıftan okuldan kopmak iyi değil. Günde 1 2 saat ders çalışsan 12'de çok rahat edersin. Kıytırık lise ortamına da o kadar takılma, kendini yalnız hissetmeyeceğin bir ortamda kal yeterli.

LoL oynamıyorsan başla. Emin olabilirsin artık böyle sorunların kalmayacak.

Geri
Yukarı