Arkadaşlarım tarafından dışlanıyorum

Merhaba, ben bir lise öğrencisiyim ve Gaziantep'te yaşıyorum. Liseye bu sene başladım lisem nitelikli ve yüksek puanlı olmasına rağmen arkadaşlarım beni dışlıyor. Olaylar şöyle başladı bir grubumuz vardı ve hatta grubu kuran ortaokul sınıf arkadaşımdı. Ben birkaç kere şakasına grubumuz arasında arkadaşlarımın komik fotoğraflarını yolladım. Bundan sonra ise benim olmadığım bir grup kurmuşlar ve bu benim kulağıma geldi. Grubu kuran kişi ortaokul arkadaşım. Ben buna bayağı sinirlendim ve gruptan çıktım iletişimi kestim ama yazarlarsa veya okulda konuşurlarsa terslemezdim. Hatta benim olmadığım grupta topluca plan yapıp kafeye falan gitmişler. Karne gününde de hepsi anlaşıp gömlekle geldi ve oradan PlayStation kafeye gittiler. Dilim bende gelebilir miyim cümlesini kurmaya ermedi. Bu ortam yüzünden okulumada gitmiyorum devam zorunluluğu olmadığı için. Ailemde sürekli üstüme iş yüklüyorlar bir şey deyince okula bile gitmiyorsun diyorlar. Ayakkabı istedim çakma Adidas kullanıyorum okula bile gitmiyorsun ne yapacaksın dedi. Okula gitmeme sebebi mi söyleyemiyorum dışlanıyorum diyemiyorum. Bir gün içimi dökeceğim diyorum söyleyemiyorum. İnt*har eşiğine geldim yalnızlıktan ve ailemin bu tavırından. Elime evde yatağın altında olan t*bancayı aldım şarjörünü taktım devamına cesaret edemedim ve orada int*harın mantıksız olduğunu anladım. Ama yine de çok sıkılıyorum. Ne yapabilirim dostlar yazılıların zorunlu olup olmayacağı da belli değil yazılılar zorunlu olursa kalırım sınıfta. Çok sıkıcı geçiyor hayatım hep odama kapanığım. Yalnız olduğumu belli etmemeye çalışıyorum ufak bir yalnızlıkla ilgili video görünce bile ağlıyorum hatta bu yazıyı yazarken birkaç gözyaşı damlattım. Yazım uzun olmuşsa kusuruma bakmayın.

Dostum bir kere aranız bozulmuş düzelmeyebilir normal bir şey herkes birbiriyle konuşmak zorunda değil. Bu son derece normal. Ailende normal olarak okula gitmemenden rahatsız tepkisini gösteriyor ama bunun yüzünden int* düşünmek çok saçma daha yaşacak uzun günlerin var yaşayacağın çok şey var ailenle veya başka kişilerle ufacık şeylerde vazgeçmeyin lütfen antepte yaşıyordun daha yeni görmedin mi depremi insanların acılarını. Böyle ufak çözümü olan şeyleri bu kadar sıkıntı etmenin anlamı ne? En fazla bi okul değişirsin başka nitelikli okula gidersin yanlış anlama yaşça biraz küçük bir kardeşimsin hemen int* düşünmen beni üzdü onun için biraz kızarak biraz nasihat ederek yazdım büyük ihtimalle 5 sene sonra bu hallerine ne kadar boş şeylere üzülmüşüm ne kadar saçma işlere kalkışmışım diyeceksin hayat her şeye rağmen güzel hadi sağlıcakla kal

Yeni konular

Geri
Yukarı