Arkadaşlarım tarafından çok dışlanıyorum

Merhaba. 10. sınıfa gidiyorum. 5 kişilik arkadaş grubum var. Ancak ben aşırı derecede dışlanıyorum. Ortamda hayalet gibiyim. Kimse benimle konuşmuyor.
Bu sıralar arkadaşlarım bir mekana gitmeyi düşünüyorlar okuldan sonra. WhatsApp grupları var ama beni almıyorlar. Ben de gelebilir miyim dedim. Mekanı vs. ayarlayan, beni en sevmeyen kişi hayır dedi.

Yani 3 kişi beni sever az da olsa (emin değilim) ama öteki biraz gıcık olur bana ama ben hepsini seviyorum.

Her neyse okuldan sonra buluşma yapacaklar ve ayarlayan kişi bana gelme dedi.
Neredeyse 4 gündür uğraşıyorum ikna etmek için. Nedeni ise 2 yıldır bu arkadaşlarım her zaman geziyorlar ve ben hiç gelmedim (çağırmadılar).
Bugün gene biraz ikna ettim gibi oldu.
Fakat beni sevdiğini zannettiğim 3 arkadaşım da benden gizli "Mehmet gelmesin aga cidden cıvıtır daraltır" vs dediklerini duydum.

Moralim çok bozuldu.
Zaten aralarında oyun vs. oynuyorlar akşamları ama benim iyi olmayan laptopum olduğu için pek oynayamıyorum ve bu da moralimi çok bozuyor. Zaten 5 6 ay sonra sistem alacağım.

Ne yapsam nasıl davransam kendimi sevdiririm? Hiç arkadaş grubum olmadı. Hep dışlandım.

Muhattabı kesip, kendi işine bakabilirsin. Egoist bencil tiplerden arkadaşın olacağına şimdilik olmasın daha iyi, kişisel gelişimine odaklan. Okulda derslerine odaklan, okuldan sonra, üniversite sınavı için planlı şekilde çalış, ek olarak imkan varsa spora/fitnesa yazılıp boş zamanlarını değerlendir.

Hayatın akışında fikirlerinin uyuşacağı birileri çıkarsa onlarla arkadaş olmaya bak, illa birileriyle arkadaş olmak için uğrama (aynı ortamda ol veya olma fark etmez). En önemli nokta sana değer vermeyen kişilerle muhattabı direk kesmen.

Senin hakkında böyle konuşuyorlarsa onlar artık senin arkadaşın değil ki görünen o ki en baştan arkadaşın değiller. Kendini onlara kazandırmak gibi bir saçmalığa girişme. Hep derim başkasından hayat tavsiyesi alma çünkü herkes bambaşka hayatlar yaşıyor sen sensin başkası değilsin kendin ol olmak istediğin kişi ol kimse için kendini değiştirme 3 kuruşluk insanlar moralini bozmasın sen kendine odaklan geleceğine odaklan. Ayrıca şunu unutma "yalnızlık" bir zayıflık değil. Çok az kişinin uyum sağlayabileceği bir durumdur.

Arkadaş grubundan değilsin demekki. Ayak işlerini yaptırmak amacıyla arkadaşmışsınız gibi davranıyorlar sadece. Sanaldan edindiğim arkadaşlıklar bile daha samimidir benim, konuşma onlarla rahatına bak dünyada sadece onlar kalmadı.

Ne yapsam nasıl davransam kendimi sevdiririm? Hiç arkadaş grubum olmadı.
Arkadaş dediğin geçicidir, hep ihanet eder. Boşuna insanlar için vaktini harcama, daha sonrasında harcadığın vakit için pişman olursun.

Kendinden başka dostun yoktur ve her daim vaktini kendin için harca.

Benimde arkadaşım yok ve bu durumdan çokta şikâyetçi değilim. Kendi kendime yetmeyi öğrendim.

Öncelikle, bir ortamda istenmiyorsan gitmeyeceksin Daha'da aralarına girmek için çırpınırsan bu sefer daha çok dışlanacaksın.

Hadi diyelim seni ortamlarına aldılar bu sefer yine aynı şeyler devam edecek yine soğuk yapacaklar en ufak aksaklıkta sana püskürecekler, dalga geçicekler.

Daha sonrasında harcadığın vakte acıycağın insanlar için çırpanmanın bir anlamı yok. Sana tafsiyem sonrasında aralarına çağırırlarsa bu sefer sen kabul etme inan senin için en iyisi bu olacaktır.

Geri
Yukarı