Arkadaşlarımla sürekli uyuşmazlık yaşıyorum

biyolog16

Hectopat
Daha fazla  
Selam Technopat, anonim olmanın verdiği rahatlıktan dolayı burada yazıyorum. Son zamanlarda arkadaşlarım ile sürekli bir rekabet hissi yaşıyor, bana ince ince laf soktuklarını hissediyorum. Fakat onlar sorunun benim alınganlığımla alakalı olduğunu düşünüyorlar. Oynadığımız oyunlarda da bunu çok hissediyorum, bir şey dediğim zaman suçlu çıkıyorum, oynamadığım zaman naz yapıyorsun diyorlar. Bu arada yaşım 23 belirteyim. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Ayrıca ortamımızda benden hoşlanmayan biri de var, bunu biliyorum ama kötü niyetli olduğum düşünülmesin diye açıklamıyorum. Yaşıtlarımla sıkıntılarım genellikle erkekler arasında olan hırsın, rekabetin getirdiği şeyler. Ben ise hep orta yolu bulmaya çalışan, eksikleri kapatmaya çalışan ve herkesi hoş tutmaya çalışan biriyim.

Hocam eğer başka arkadaşlarınız en azından onlar gibi yakın gördüğünüz arkadaşlarınız varsa yol verin gitsin. Ama eğer onlardan başka arkadaşların yoksa madem öyle siz de onlara sallayın. Erkek ortamında olur böyle şeyler diye düşünüyorum ben.

Sen en doğru yoldasın. Mevlana ne demiş sen düz dur eğri belasını bulur. İstemiyorsan o ortamdan uzak dur. Onların seni kontrol etmesine verme. Onlara karşı açık sözlü ol. Senin yerinde olsam o ortamdan çekilirdim.

Bunlar reel arkadaşların mı yoksa oyundan, sağdan soldan taşınıp oyun oynadığın arkadaşların mı? Sanal arkadaşlar ise salla gitsin, çıkar hepsini arkadaşlıktan, devam et yoluna.

Gerçek arkadaşların ise arkadaşlıklarını bir daha gözden geçirmen gerekebilir. Ben senin yaşadığın durumu ''arkadaşlarımla'' yaşayınca daha fazla arkadaş kalamıyorum onlarla, diğer arkadaşlarımla da zaten yaşamıyorum böyle şeyleri, bu yüzden arkadaşlarım. :) Alttan almak, sakin kalmak iyi gibi gözükebilir ama bunu çok abartırsanız da örnekteki gibi üstüne çıkıp seni ezmek isteyenler çıkar ortaya.

Selam Technopat, anonim olmanın verdiği rahatlıktan dolayı burada yazıyorum. Son zamanlarda arkadaşlarım ile sürekli bir rekabet hissi yaşıyor, bana ince ince laf soktuklarını hissediyorum. Fakat onlar sorunun benim alınganlığımla alakalı olduğunu düşünüyorlar. Oynadığımız oyunlarda da bunu çok hissediyorum, bir şey dediğim zaman suçlu çıkıyorum, oynamadığım zaman naz yapıyorsun diyorlar. Bu arada yaşım 23 belirteyim. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Ayrıca ortamımızda benden hoşlanmayan biri de var, bunu biliyorum ama kötü niyetli olduğum düşünülmesin diye açıklamıyorum. Yaşıtlarımla sıkıntılarım genellikle erkekler arasında olan hırsın, rekabetin getirdiği şeyler. Ben ise hep orta yolu bulmaya çalışan, eksikleri kapatmaya çalışan ve herkesi hoş tutmaya çalışan biriyim.
Yaşadıklarının aynısını bende yaşıyordum ve hiç pişman olmadığım bir karar verdim. Onları sildim. Bence sende onları silmene bak derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı