Arkadaşlık gerçek değil

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Sahte arkadaşlar edinmişsiniz ki bu konuyu açmışsınız.
Bence çok fazla Riot games oyunlarinin bağlılığında kalmış. Ailesi dışarı çık hava al, dediği zaman dışarı çıkmamış ya da bu ve bunun gibi sebepler yüzünden öz güvensiz biri olup hiç birine tanışalım mı vesaire dememiş. Şimdi gelmiş burada eleştiriyor.

Aynı insanların hayatını eleştirenlerin de o hayatları aradıkları gibi. Bunu biraz daha açalım, örneğin ben 250 TL yi ürün al satı yaparak 1 haftada 1000 TL yaptım. Bazi kişiler bırak ihtiyacı olan alsın, dedi ya da farklı şeyler. Deme sebepleri de o parayı onlar kazansa ov yeeah mennn, derlerdi. Ya kardeşim o ilan zaten kaç aydır orada duruyor. Ürün arayan adam zaten ilkine atlamiyorki. O dediğim ürüne kaç kez denk geldi zaten...

Bu ikinci verdiğim örnekle konu dışına falan çıkmadım. Sadece konu daha da pekissin istedim, mesajı alan aldı zaten...

Arkadaşlık; aynı şeyi seven iki insanın, sosyal canlılar olmamızın neden olduğu yalnızlık problemini ortadan kaldırması ve yalnızken yapmaya cesaret edemeyeceği şeyleri arkadaşından güç alarak yapabilmeni sağlayan karşılıklı menfaat ilişkisidir. Kaynak: Gerçek bir Waifu'nun totosu.

Gerçek arkadaşlarla üniversite ve sonrasında tanışmaya başlıyorsun. O ana kadar yaptığın bütün ilişkiler geçici oluyor.
Pek sanmıyorum. İlkokuldayken ortaokulun, ortaokuldayken de lisenin ortamı farklı diyorlardı. Sonuç aynı.

Bence çok fazla Riot games oyunlarinin bağlılığında kalmış. Ailesi dışarı çık hava al, dediği zaman dışarı çıkmamış ya da bu ve bunun gibi sebepler yüzünden öz güvensiz biri olup hiç birine tanışalım mı vesaire dememiş. Şimdi gelmiş burada eleştiriyor.

Aynı insanların hayatını eleştirenlerin de o hayatları aradıkları gibi. Bunu biraz daha açalım, örneğin ben 250 TL yi ürün al satı yaparak 1 haftada 1000 TL yaptım. Bazi kişiler bırak ihtiyacı olan alsın, dedi ya da farklı şeyler. Deme sebepleri de o parayı onlar kazansa ov yeeah mennn, derlerdi. Ya kardeşim o ilan zaten kaç aydır orada duruyor. Ürün arayan adam zaten ilkine atlamiyorki. O dediğim ürüne kaç kez denk geldi zaten...

Bu ikinci verdiğim örnekle konu dışına falan çıkmadım. Sadece konu daha da pekissin istedim, mesajı alan aldı zaten...
"Tanışalım mı?" falan demediğimi neye dayanarak söylüyorsun? Bu dediğinin tam aksine hayatımı arkadaş edinmeye adadım. Hiçbir zaman olmadı. Artık vazgeçtim.

Pek sanmıyorum. İlkokuldayken ortaokulun, ortaokuldayken de lisenin ortamı farklı diyorlardı. Sonuç aynı.

"Tanışalım mı?" falan demediğimi neye dayanarak söylüyorsun? Bu dediğinin tam aksine hayatımı arkadaş edinmeye adadım. Hiçbir zaman olmadı. Artık vazgeçtim.
Belki de sorun sendedir ha? Ya da arkadaş olmaya çalıştığın kişilerde?

Belki de sorun sendedir ha? Ya da arkadaş olmaya çalıştığın kişilerde?
Sorun, fazla iyi bir insan olduğum için olabilir. Çok fazla empati yapıyorum. Bunu övünmek için söylemiyorum. Hatta bu aralar duygusuzlaşmaya ve kötüleşmeye çalışıyorum. Çünkü insanlar beni duygu sömürüsü yaparak sürekli kullanıyor.

Sorun, fazla iyi bir insan olduğum için olabilir. Çok fazla empati yapıyorum. Bunu övünmek için söylemiyorum. Hatta bu aralar duygusuzlaşmaya ve kötüleşmeye çalışıyorum. Çünkü insanlar beni duygu sömürüsü yaparak sürekli kullanıyor.
Bu dediğin "fazla iyi bir insan" yalan söylemiyorum 2 ay öncesine kadar bendim. Çalıştığım otelde bir arkadaş gerçekleri yüzüme vurarak anlattı. Hayatın boyunca hiç bir zaman siyah veya beyaz kalamazsın. Daima gri olmak zorundasın ve olacaksın. Senin de dediğin gibi şimdiden kötüleşmeye başlamışsın çünkü toplum bunu gerektiriyor. Aslında psikoloji de her şey çıkar üzerine kurulu olduğunu söyler. Bunu benimsedikten sonra ailene/ebeveynlerine de farklı bakmaya başlayınca anlıyorsun artık...

Yorum yapan hocalarım bence biraz genelleme yapmış. İlkokul yıllarında tanıştığım bir arkadaşım var. Kavga falan ederiz ama hiç arkadaşlığımız bozulmadı. Yani demek istediğim gerçek arkadaşlığın yaşı ve yeri yoktur.

Geri
Yukarı