Arkadaşlık ilişkisi

Bbn06

Centipat
Selam herkese, öncelikle ben lise 2'ye gidiyorum ve arkadaşlık öyle çok yapmamaya çalışıyorum. Kendim uzaklaşıyorum çünkü benim gözümde çok arkadaş boş gibi. Bugün ve geçen hafta yakın arkadaşımla kavga ettik geçen hafta ailevi değerlerime küfür ettiği için biraz itiştik. Sonra konuşmaya başladı konuyu unuturken bugün aşırı fazla dalga geçti uyarmama rağmen bir şey bilmiyorsam dalga geçiyordu. Ben de okulun giriş kapısındaken fırlattım kapıya doğru sonra merdivenlerdede dalga geçiyordu bir şey yapmak istemedim çünkü başına orada bir şey gelecekti düşebilir gibi yani yanlış mı yapıyorum doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Gittiğim lise kötü değil 96 puanlık bir lise ve ben normalde sakin bir insanım ama bazen olur ya damara basılınca sinirlenirsiniz, sizin fikirlerinizi merak ettim.

Hocaya söyleyin gitsin, bunun haricinde takmamaktan başka yapabileceğiniz her şey sizin zararınıza olabilir.

Ya da macera arıyorsanız tuzak kurun bir şey yapın orası benlik değil :D

İyi arkadaşlar seç sadece. Arkadaş olması her yerde işine yarar. Çevren ne kadar geniş olursa o kadar farklı fırsatlar çıkar karşına.

İyi arkadaşlar seç sadece. Arkadaş olması her yerde işine yarar. Çevren ne kadar geniş olursa o kadar farklı fırsatlar çıkar karşına.

Hocam iyi arkadaş bilmiyorum benim çevremde yok sadece cinsel konular ve küfür absürt konular konuşan bir sınıfda ne kadar doğru arkadaş bulabilirim.
Görmezden gel, takma. Eğer uzatır, canını sıkmaya devam ederse çak bir tane.
Elimde olsa yaparım fiziki yöndende benden hayli geride ama ailesi ve öğretmenler ile uğraşmak istemiyorum.

1-) "Yakın arkadaş" diye nitelendirdiğin arkadaşınla iletişimini kes.

2-) Arkadaş edinmek, sandığının aksine gereksiz bir şey değil. Üzerinden atamadığın iletişim
sorunlarının üstesinden olur da hiçbir zaman gelemezsen ve bu doğrultuda da sorunlarının üzerine yeni sorunlar eklenmesine sebebiyet verirsen uzun vadede çok sıkıntı yaşarsın.

Basite indirgeyecek olursak hayat sadece sen, ailen ve çevrendeki işe yaramaz "arkadaş"ından ibaret değil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı