Arkadaşsız Yapılacak Aktivite Tavsiyesi

Dostum sırf muhabbet şart değil. Benim özgüvenim insanların içinde yürüyüş yaparak gelişti. Kalabalık ortamlarda tek başına yürüyüş yapmaya başladığın zaman içindeki sen ortaya çıkmaya başlıyor, kendine güvenin falan artıyor. Sana önerimdir kalabalık ortamlarda yürüyüş yap. Öyle insanlarla yüz göz olacağın faliyetler daha da kasılmana neden olur.

Arkadaşlık maddiyatla olan bir şey değil ki. Zaten bir kişi maddiyat için seninle arkadaş oluyorsa bence olma daha iyi.

Arkadaş edinmek için kendin olman ve biraz sosyalleşmek yeterli. İnsanlar sen onlarla konuşursan, onlara karşı iyimserlikle açık olursan onlar da sana karşı ilgili olur. Her insanda bu böyledir inan.

Arkadaşlık konusunda ailendeki kimselerden de arkadaşlığın nasıl kurulacağı ve nasıl olması gerektiğine dair bilgi alabilirsin.
Yok maddiyat derken insanlarla takılmak için para harcayamıyorum mesela bir kafeye ya da sinemaya giderlerken beni nadiren davet etseler de çok istesem bile gidemiyordum.
Fazla oyun oynamanın insana verdiği zarar bu olsa gerek.
Zamanla insan, sosyal bir hayvan olmaktan sıyrılıp ne üdüğü belirsiz bir canlı olacak ''inşallah''. 😀
Arkadaşsızsan, yapacak en iyi şey arkadaş edinmek olacaktır.
İnsanlarla nasıl konuşacağımı da unuttum deme sakın! :)
Benimki daha çok asosyallikten başlayan oyun sevdası. Önümden bilgisayarı alsan da birşey değişmez.

Benimki daha çok asosyallikten başlayan oyun sevdası. Önümden bilgisayarı alsan da birşey değişmez.
Sen öyle san. Bilgisayarı bırak ve kitap okumaya araştırmaya başla bakalım ne oluyor? Asosyal olman bir tercih ise bir şey diyemem. Ama bunca yıl insanlardan uzak biri de yalnız başına neler yapılabileceğini öğrenmeliydi diye düşünüyorum.

Çocukluk arkadaşın flndamı yok acaba? Eğer çocukluktan beri bir arkadaşın varsa. Onla samimileş. En azından kendini yalnız hissetmezsin.

Ayrıca Kendine bir hobi veya bir spor dalı olabilir. Müzik olabilir. Rap olabilir. Oyun olabilir. Bilgisayar olabilir. Parapsikoloji olabilir. Telekinezi olabilir. Paranormal olaylar olabilir. Herhangi bir dal. Neye ilgilisin çözmen lazım. Seninle ortak yönü olan bir insanla tanıştığın zaman o insanın gelecekte senin yanında olma olasılığı yüksektir.
Ve o insanla bu konuları konuşun. Sen de göreceksin konuşma ilerledikçe derinlere inin. Mesela bir olay olmuştu diye başla. Kendi hayatından olan komik birşey mesela.

Ortak yönler bulmaya çalış. Fakat sırf yalnız kalmayayım diyede. Sevmediğin bir şeye seviyorum deme. Daha kötü olur.

Son düzenleme:
Ben o yaşlarda kulaklığımı takar yürüyüş yapardım. Vaktim olduğunda ise atlar AVMlere giderdim. Çay veya kahve içer, defterime bir şeyler karalardım. Hatırı sayılır fikir çıkarmıştım, o dönemler :)

Arkadaş ortamı ise kendinden gelişen bir şey. Siz öncelikle hobilerinize uygun olan ortamlarda takılın. Spor olur, tiyatro olur, kitap olur. Olur da anlaşamadınız, çıkarsınız o gruptan. Sorun konuşamamak ise daha farklı bir çözüm var. Çevredeki esnafa, çalışanlara vs. selam verin. Dükkana girerken selam verin, çıkarken hayırlı işler veya kolay gelsin deyin. Yavaş yavaş bu sorunu aşarsınız zaten.

Çocukluk arkadaşın flndamı yok acaba? Eğer çocukluktan beri bir arkadaşın varsa. Onla samimileş. En azından kendini yalnız hissetmezsin.

Ayrıca Kendine bir hobi veya bir spor dalı olabilir. Müzik olabilir. Rap olabilir. Oyun olabilir. Bilgisayar olabilir. Parapsikoloji olabilir. Telekinezi olabilir. Paranormal olaylar olabilir. Herhangi bir dal. Neye ilgilisin çözmen lazım. Seninle ortak yönü olan bir insanla tanıştığın zaman o insanın gelecekte senin yanında olma olasılığı yüksektir.
Ve o insanla bu konuları konuşun. Sen de göreceksin konuşma ilerledikçe derinlere inin. Mesela bir olay olmuştu diye başla. Kendi hayatından olan komik birşey mesela.

Ortak yönler bulmaya çalış. Fakat sırf yalnız kalmayayım diyede. Sevmediğin bir şeye seviyorum deme. Daha kötü olur.
Çocukluk arkadaşından kasıt mahalle arkadaşı falansa o da yok maalesef zaten sürekli şehir değiştirdim olsa da kalmazdı.
Sen öyle san. Bilgisayarı bırak ve kitap okumaya araştırmaya başla bakalım ne oluyor? Asosyal olman bir tercih ise bir şey diyemem. Ama bunca yıl insanlardan uzak biri de yalnız başına neler yapılabileceğini öğrenmeliydi diye düşünüyorum.
Asosyal olmam bir tercih değil ben insanlarla konuşamıyorum, iletişim kurmaya utanıyorum özgüven eksikliğim var. Hatta biri benimle konuşunca alışkın olmadığım için heyecanlanıyorum baya kalp atışım hızlanıyor.
Mesela bir olay olmuştu diye başla. Kendi hayatından olan komik birşey mesela.

Olay bu zaten hayatımda ilgi çekici birşey olmuyor insanlara anlatabilecek bir şeyim yok. Kısaca konuşacak konu bulamıyorum.

Son düzenleme:
Olay bu zaten hayatımda ilgi çekici birşey olmuyor insanlara anlatabilecek bir şeyim yok. Kısaca konuşacak konu bulamıyorum.
Sanırım sen herkesi kendinden yetnekli ya da akıllı sanıyorsun. Çık dışarı ve insanları tanı. Anlayacaksın ki hiçbiri senden üstün değil. Ama boş bir kafayla bunu yapma, oku, araştır,gözlemle. Özgüven diye bir şeyin olduğuna inananlardan değilim. Bu, sistemin bir oyunu sadece. Özgüvensiz insan değil; korkak ve bilgi eksiği insan vardır sadece. Konu bulmak bazen zor olabiliyor ama her zaman konuşacaksın diye bir şey de yok. Çay içersin gezersin etrafı incelersin ve bilgi edinerek konuşacak bir şey bulursun. Arasında hiçbir anısı olmayan insanlar elbette konuşacak, gülecek bir şey bulamaz. Anca böyle sanal ortamlarda yazar yazar durursun, klavye eskitirsin.

Okulda arkadaşım var dı bir kaç tane ama sadece okuldan okula konuşuyordum yani onlarla da samimî değildim ödev sormam ve okulda günaydın, okul bitiminde görüşürüz den öteye gitmedi arkadaşlığım. Bu yaz arayan soran 1 kişi bile yok okul değiştiricem zaten seneye.

Kendinle mutlu ol. Sen eğer kendinle mutlu olursan, bütün güzel şeyler sana doğru çekilecektir. Bir kitap al denize git kitap oku güneşlen denize gir. Bi kafe restauranta tek başınada keyif almayı bil. Tek başına sinemayada git. Sosyal olmak için özel bi çaba harcama ve düşünme enerjin kendine döndüğünde her şey kendiliğinden gelişir. Pc basında geçirdiğin süreyi kısa tut, disipline sok. Uzaklaş.. Spor salonuna yazıl. Karşı cinsle tanış, hoşlandığın olursa sevgili ol. Onunla tek başına yaptıklarını yap. İlişkin varkende bazen tek başına yaptıklarını yine tek olarak yap. Dengede tut her şeyi. Farklı diller öğren. Tarih ve coğrafyayı iyi öğren. Türkiye tarih cenneti her yerini öğren gez. Dünyayı gez. Anda mutlu ol. Uyuşturucudan ve kavgalardan uzak dur.

Kendinle mutlu ol. Sen eğer kendinle mutlu olursan, bütün güzel şeyler sana doğru çekilecektir. Bir kitap al denize git kitap oku güneşlen denize gir. Bir kafe restauranta tek başınada keyif almayı bil. Tek başına sinemayada git. Sosyal olmak için özel bir çaba harcama ve düşünme enerjin kendine döndüğünde her şey kendiliğinden gelişir. PC basında geçirdiğin süreyi kısa tut, disipline sok. Uzaklaş. Spor salonuna yazıl. Karşı cinsle tanış, hoşlandığın olursa sevgili ol. Onunla tek başına yaptıklarını yap. İlişkin varken de bazen tek başına yaptıklarını yine tek olarak yap. Dengede tut her şeyi. Farklı diller öğren. Tarih ve coğrafyayı iyi öğren. Türkiye tarih cenneti her yerini öğren gez. Dünyayı gez. Anda mutlu ol. Uyuşturucudan ve kavgalardan uzak dur.

Nasıl da pat diye hortlatmışsın vallahi helal olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı