Arkanızdan kötü konuşan birisiyle normal konuşmak, size bundan bahseden kişiye saygısızlık olur mu?

Magnetar

Decapat
Daha fazla  
Birisi birisinin arkasından uygunsuz cümleler kuruyor ve kötü şeyler söylüyor. Daha sonra bu kişiye çok yakın olan birisi gidiyor ve bu kişi senin hakkında bunları söyledi ve böyle düşünüyor diyor. Ortalık karışmasın diye senin için sustum da diyor. Söylediği kişi ne söyledi diye sorduğunda o cümleleri kurmak istemediğinden, saygısından ötürü söyleyemem diyor. O kişiyle muhatap olmanı da istemiyorum diyor. Aradan zaman geçiyor ve kötü şeyler söyleyen kişi, arkasından konuştuğu kişiyle iletişime geçmek istiyor. O kişi de hiçbir şey olmamış gibi konuşuyor sohbet ediyor gülüyor. Bu durumda bu kişi kendine çok yakın olan ve uyaran kişiye saygısızlık yapmış, laflarını kayda değer görmemiş olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyaran kişiye sorgusuz inanmamakla birlikte hiçbir şey olmamış gibi davranmakta saygısızlıktır. Kimseye değil kendine saygısızlık. O yüzden uygun ortam yaratılıp yüzleşmek en iyisi bence.

Nereye kadar? Herkes farkında ve istemsizce beden dilinizden mi diyeyim, bir yerde patlak gösterecek negatif enerjinizden mi diyeyim... Er ya da geç fark edilir, kasmaya veya içe atmanın lüzumu yok, uygun ortam yaratıp yüzleşin gitsin.

Nereye kadar? Herkes farkında ve istemsizce beden dilinizden mi diyeyim, bir yerde patlak gösterecek negatif enerjinizden mi diyeyim... Er ya da geç fark edilir, kasmaya veya içe atmanın lüzumu yok, uygun ortam yaratıp yüzleşin gitsin.
Uyaran kişi benim. Söyleyeyim dedim

Yeni konular

Geri
Yukarı