Arkeolog olmak zor mu?

Kazanması kolay, bölüm de zor değil diye istiyorsan bence tekrar düşün. Büyük tavsiyesi vereyim dinlersen. Gerçekten çok ilgimi çekiyor, gelecekte kendimi başka işte düşünemiyorum, okurken tarih üzerine de eğitim alıp üstüne doktorasını yaparım, bu süreçte gerekli 2-3 yabancı dili de iyi öğrenirim dersen git. Sevdiğin bir alanda sevdiğin işini yaparsan (yurt dışında) mutlu olursun.

Diğer türlü sonuç senin için diğer arkeoloji mezunlarının istisnalarının dışında olduğu gibi alanın dışı bir konuda çalışmakla sonuçlanır. Bu tür bölümleri okuyanlara saygı duyarım ama kendini alanında en iyi duruma getirmediğin sürece o diploma sadece lise üzeri eğitim aldığının kanıtı olarak durur kenarda.

İş bulunmasına bulunur ama yüksek lisans, doktora filan yapman gerekecek. Ama Indiana Jones, Lara Croft gibi filmlere oyunlara özenip olmak istediysen olma derim. Onlardan 180 derece farklı maceralar yaşıyorsun. Örneğin güneş altında bir oda büyüklüğündeki bir zeminin topraklarını diş fırçasıyla temizlemek gibi. Bunlara hazırlıklı ol.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı