Çözüldü Armoury Crate İşlemci saat hızı ekranı normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

431168

Hectopat
Makaleler
4
Anakart
B460-Pro
Armoury Crate bir süredir çalışmıyordu, güncelleme geldi ve az önce güncelledim kapanmadan kullanabiliyorum. İşlemcim İntel i7 10700 2,90Ghz 8 çekirdek. Frekans bu değerde olmalı bunda bir problem yok ama bu ekranın max seviye kalması normal mi? Daha önce böyle değildi. Bu arada işlemci ve güç kullanımında herhangi bir anormal durum yok.

arm1.jpg

Çözüm
O ekrana takılma, büyük ihtimal 1GHz'te falandır işlemci boşta ise.

Görev Yöneticisi gibi buna da bakmamak lazım, bende R5 3600 var 4.4GHz'e OC'li 4.4GHz diye gösteriyor devamlı işlemciyi. Ama Ryzen Master'da 1GHz'teydi. Yani önemi yok Armoury Crate'te yazanın.
Armoury Crate bir süredir çalışmıyordu, güncelleme geldi ve az önce güncelledim kapanmadan kullanabiliyorum. İşlemcim İntel i7 10700 2,90Ghz 8 çekirdek. Frekans bu değerde olmalı bunda bir problem yok ama bu ekranın max seviye kalması normal mi? Daha önce böyle değildi. Bu arada işlemci ve güç kullanımında herhangi bir anormal durum yok.

Eki Görüntüle 1271243
Hocam ben dizüstü bilgisayar kullanıyorum ROG serisi ve ekran da işlemci hız göstergesi -buna benzer- mevcut durumda. Bende hız performans modunda iken ihtiyaca göre değişiyor ve tabii göstergede değişiyor. Yani eğer işlemcinizi kullanan bir şey yoksa yada iişlemciniz hep en yüksek hızda çalışmaya programlı değilse evet bir gariplik var.

O ekrana takılma, büyük ihtimal 1GHz'te falandır işlemci boşta ise.

Görev Yöneticisi gibi buna da bakmamak lazım, bende R5 3600 var 4.4GHz'e OC'li 4.4GHz diye gösteriyor devamlı işlemciyi. Ama Ryzen Master'da 1GHz'teydi. Yani önemi yok Armoury Crate'te yazanın.

Çözüm
İlginiz için teşekkür ederim. Panik oldum hem sistemin sağlığı hem güç tüketimi vs. bu şekildemi idi diye düşünmeye başladım. Uygulamadan yaptığım fan ayarları da tutmuyor Bios üzerinden standart duruma aldım. Sonunda silip kurtulacağım sanırım. Teşekkürler tekrar.

Yeni konular

Geri
Yukarı