Arrandale Config

tahaklkt

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
TUF RTX 3060, i3 12100F, Corsair Vengeance 8x2 3200 mHZ RAM, Kingston NV1 500 GB SSD, Corsair H150i Sıvı Soğutma, Asus TUF GT 301 Kasa, Asus TUF 550W PSU
Hocalarım selamlar. i5 M430 Arrandale 8 GB RAM NVIDIA GT 330M laptopumda aktif olarak Clover ile Catalina kullanıyorum. Aartık eskiden (Clover'den) kurtulup OpenCore geçmek istedim ve Catalina'da fena bir performans kaybı yaşıyordum. Bu yüzden High Sierra geçeyim dedim. @Yiğit Gençer hocamın hazırladığı OpenCore High Sierra imajını indirdim. İşlemcim 1.nesil ama içerisinde 1.nesil ekran kartı yok yani DSDT ve ssdt yaması ile NVIDIA ekran kartımı Big Sur hariç her sürümde kullanabiliyorum. İşlemcim 1.nesil ve Arrandale olarak adlandırılıyor. Fakat OC EFI bölüntüsünün içerisinde herhangi bir Arrandale işlemcisi için yapılandırılmış Config göremedim ve ben de buradan talep edeyim dedim. Teşekkür ederim.
EFI'nin görüntüsü:

1618513868691.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocalarım selamlar. i5 M430 Arrandale 8 GB RAM NVIDIA GT 330M laptopumda aktif olarak Clover ile Catalina kullanıyorum. Aartık eskiden (Clover'den) kurtulup OpenCore geçmek istedim ve Catalina'da fena bir performans kaybı yaşıyordum. Bu yüzden High Sierra geçeyim dedim. @Yiğit Gençer hocamın hazırladığı OpenCore High Sierra imajını indirdim. İşlemcim 1.nesil ama içerisinde 1.nesil ekran kartı yok yani DSDT ve ssdt yaması ile NVIDIA ekran kartımı Big Sur hariç her sürümde kullanabiliyorum. İşlemcim 1.nesil ve Arrandale olarak adlandırılıyor. Fakat OC EFI bölüntüsünün içerisinde herhangi bir Arrandale işlemcisi için yapılandırılmış Config göremedim ve ben de buradan talep edeyim dedim. Teşekkür ederim.
EFI'nin görüntüsü:

Eki Görüntüle 976409
Eski işlemcilerin kullanımı için Clover tavsiye ediyoruz. Ama uygun zamanım da size harici olarak Arrandale OpenCore EFI dosyası yapacağım.

Eski işlemcilerin kullanımı için Clover tavsiye ediyoruz. Ama uygun zamanım da size harici olarak arrandale OpenCore EFI dosyası yapacağım.

Teşekkür ederim hocam. Bir de imajı yazdırdıktan sonra Boot dosyasını göremedim legacy BIOS var bende Boot dosyası olmadan Boot olmuyor teşekkür ederim.

@Yiğit Gençer hocam bana da EFI yapabilir misiniz rica etsem OpenCore geçmek istiyorum lütfen. Teşekkür ederim.

Farklı bir konu açarsanız iyi olur ama Clover şu anda sistemini çalıştırıyorsa hiç dokunma.

Hocam siyah ekrana falan düşüyor kafasına göre çok sinir ediyor. Buradan atarsanız iyi olur ama konu aç diyorsanız tabii ki hemen açıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı