Arşiv için SSD veya HDD Seçimi

tuer35

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Önemli resimlerimi yedeklemek istiyorum ancak SSD ve HDD arasında kaldım. Dosyalarımı yedekleyip kaldıracağım. Uzun süre kullanmadığım zamanlar olabilir. SSD'yi uzun süre kullanmamak veri kaybına sebep olur mu? Sizce en güvenilir olarak nasıl bir yedekleme çözümü kullanmalıyım?

Merhabalar. Önemli resimlerimi yedeklemek istiyorum ancak SSD ve HDD arasında kaldım. Dosyalarımı yedekleyip kaldıracağım. Uzun süre kullanmadığım zamanlar olabilir. SSD'yi uzun süre kullanmamak veri kaybına sebep olur mu? Sizce en güvenilir olarak nasıl bir yedekleme çözümü kullanmalıyım?
Yıllardır film müzik gibi arşivler yaptım, yapmaya devam ediyorum. Fiyat maliyet açısından hard disk daha iktisadı olacaktır. Ama fiyat önemsiz ise Sata solid disk ki özellikle m2 olanların yeni modeli örneğin evo 970 bunlara uygun harici kutular var. Usb bağlantısı için tavsiye ederim.

Ssd her ne kadar birçok kişi tarafından doğal olarak tavsiye edilecekse de fiyatları sebebi ile ihtiyacınızı karşılayacak boyutlara çıkmanız çok maliyetli olacaktır.
HDD de ise büyük boyutları çok daha ucuza temin edebileceğiniz fakat çok dikkatli de olmanız gereken bir donanım. Sallamadan sağa sola vurmadan işinizi halledip yine aynı şartlarda ayak altından kaldırmanız gereken bir donanım. Yoksa çok büyük bir veriyi nasıl kurtarırım araştırmaları ile boğuşup kurtarabildiğiniz kadarına dua edip yolunuza devam etmek zorunda kalmanız kaçınılmaz.

Kusura bakmayın engel vardı yazamadım. Şuan 3 TB hardisk var ancak öncesinde de bir hardiskim bozuldu baya bir verimi kaybedince önlem olarak ekstra bir yedek almayı düşünüyorum . Ssd de uzun süre kullanmayınca veri kaybı , silinmesi gibi problemler oluşuyormuş. İlk öncelik fiyat dan çok sağlamlık daha önemli benim için .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı