Artık Intel İşlemci Almak Mantıklı mı?

AMD Intel ile yarışabilir mi?
Arkadaşlar yapmayın şöyle şeyler. AMD'nin belki 2 3 tane işlemcisi Intel'den iyi. Evet Intel işlemci mantıklı. Intel'in en kötü işlemcisi bile AMD ile yarışır. Gelip bana bilmem ne Ryzen bilmem ne Xxx numaralı işlemci demeyin arkadaşlar. Intel gelecekte de zirvede olacak şimdi de zirvede.

İntel fanboyu

Bence Ryzen 5 2600 ve özellikle 2600X piyasadayken, orta veya orta üst sınıf bir oyun bilgisayarı için başka model işlemcilere bakmaya gerek yok.

Yeni modellerin fiyatları belirleyici etken olacak gibi duruyor. Raflarda görmek lazım. Şu an fiyat tahmini yapmak imkansız gibi çünkü.
Katılmıyorum şahsen. Ryzen 5 2600 yerine i3 10100f veya 6/12 istenirse i5 10400f alınabilir. İki işlemci de oyun performansı olarak Ryzen 5 2600'den güçlü olmakla birlikte daha hesaplı. AMD'nin CPU'lardaki fiyat avantajı kalmadı artık en azından ülkemiz özelinde.

Katılmıyorum şahsen. Ryzen 5 2600 yerine i3 10100f veya 6/12 istenirse i5 10400f alınabilir. İki işlemci de oyun performansı olarak Ryzen 5 2600'den güçlü olmakla birlikte daha hesaplı. AMD'nin CPU'lardaki fiyat avantajı kalmadı artık en azından ülkemiz özelinde.
Ben bu yorumu 2019 yılında yapmışım ve ileride çıkacak işlemciler için de görmek lazım, ondan sonra yorum yaparız yazmışım. Ve bu yorumu yaptığım tarihte, bahsettiğin Intel işlemciler daha piyasada bile yoktu. Benim o yorumuma katılman veya katılmaman gibi bir durum söz konusu olamaz. Üzerinden yıllar geçmiş, bir sürü işlemci çıkmış. Bileşen fiyatları nereden nerelere gelmiş.

Beni alıntılayıp cevap yazmadan önce mesaj ve konunun tarihine baksaydın keşke.

Ben bu yorumu 2019 yılında yapmışım ve ileride çıkacak işlemciler için de görmek lazım, ondan sonra yorum yaparız yazmışım. Ve bu yorumu yaptığım tarihte, bahsettiğin Intel işlemciler daha piyasada bile yoktu. Benim o yorumuma katılman veya katılmaman gibi bir durum söz konusu olamaz. Üzerinden yıllar geçmiş, bir sürü işlemci çıkmış. Bileşen fiyatları nereden nerelere gelmiş.

Beni alıntılayıp cevap yazmadan önce mesaj ve konunun tarihine baksaydın keşke.
Kesinlikle haklısın kusura bakma lütfen arkadaş konuyu hortlatmış sağolsun :) hiç farkında değilim güncel bir konu zannettim. Eski konular kilitlenmeyince böyle yanlışlıklar olabiliyor. Tekrar kusuruma bakma.

Geri
Yukarı