Artık Oyun Kanalı Açmak Mantıklı mı?

Oyun kanalı derken sadece Minecraft çeken 12 yaş altı çocuklardan bahsediyorsunuz sanırım :) Neden mantıklı olmasın ki? Kaliteli bir içerik, 60FPS videolar ve işin içine eğlencede katıldığında gayet iyi izlenir bence. Şimdiden başarılar...

İste düşündüğüm noktaya değindin teşekkürler efenim :) Youtube'da bir sürü kanal var fakat bu kanalların %80'i kesinlikle çöp kanallar. Laptop kamerasıyla ve cızırtılı mikrofonuyla video çekip yükleyen, abone olana abone olurum diyen tipler.

Farklı olun! Mesela eski atari oyunlarının videosunu çekin. Kendinize ait bir tarzınız olsun, kendiniz gibi davranın.
Her videonuzda farklı bir kişiyi taklitde edebilirsiniz.

Kesinlikle bi farklılık katıcam emin olabilirsiniz :)

Bak kardeşim sana dürüst olacağım... İnsanları oynadığın oyunlara göre çekmeyi düşünme! Onlara doğal davranıp ''ben buyum!'' diyerek bir sempati oluşturmaya çalış. Çok küçük olsa da, oluşturduğun sempatinin yanın da içerikler üret ki, insanlar ilgi de duysun. Tekrar ediyorum... Oyun kanalı açmış olsan dahi, kimse bir iki oyun için yıllarca aboneliğini sürdürüp, sana bağış atmaz! Sana karşı olan sempatisi abonene olup, destek olmasını sağlar! Yani özetle odak nokta da sen varsın... :)

Yeni bilgisayar alınca oyunlar hakkında bilgilendirme kanalı açıcam.
Kanalı burada da yayınlarsanız, bizde bir göz atarız içeriğe felan...
Edit: Oyun yorumlama da profesyonel mana da bu işi yapan kanallarda var... Mesela:
Dost Kayaoğlu

Youtube'de binlerce oyun kanalı var. 5 ya da 1 yılda 1 Milyon aboneye sahip olanlar yüzünden önün açılmaz. Yani alın terinle hiçbir yere gelemezsin.

Şu aralar bilgi kanallarının önü açık. Oradan başlayabilirsin. Yapmaman gereken tek şey Ruhi Çenet gibi kanalları taklit etmemen.

Onun dışında alın teriyle bu işi yapacaksan hemen öyle hemen ilgi, abone, like patlaması da bekleme. Sakın ha videonun ortasında beğendiyseniz like atın deme. Sonunda daha fazlası için abone olun diyebilirsin.

Üçüncü bir detay. Sakın ha kanalların videolarına kanalımı ziyaret edin karşılıklı abone vs. yorumlar yapma. Burada bir konu açarsan elimizden geldiğince yardım ederiz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı