YouTube'da Oyun Kanalı Açmak

senior

Decapat
Herkese merhabalar. YouTube'de bir oyun kanalı açmayı düşünüyorum. Sohbetim iyidir, esprili bir kişiliğe sahibim oyunlarda da çok kötü sayılmam ancak tek engel bir oyun bilgisayarına sahip olmamam. Ben de şimdilik CS:GO, LOL, Minecraft, Warband, ETS gibi oyunları kendi tarzımla çekmeyi düşünüyorum. Daha önceden sadece Minecraft çektiğim bir kanal vardı, küçük bir kitle oluşmuştu ama bırakmak zorunda kalmıştım. Tavsiyelerinizi bekliyorum ve üç de sorum olacak.

1-Kanalım para kazanma düzeyine geldiğinde(uygun izlenme, abone sayısı vb. ) kazanacağım para düzeyi ne kadar olur? Mesela o kazandığım paralar ile yeni bir bilgisayar almam ne kadar sürer?

2-YouTube'de video mu çeksem, Twitch'de yayın mı yapsam?

3-Oyun bilgisayarı olmazsa olmaz mı? Yani izlenmesi için illa GTA 5, PUBG vb. oyunlar mı çekmeliyim?

İyi bilgisayarın yoksa maalesef bu iş gerçekten de zor görebilirsen bile 10k aboneleri zar zor görürsün.
Oynadığın oyunlar çok fazla ekstrem bir bilgisayar gerektirmese de her şartta sıkıntı yaşarsın.
Oyun sektöründe youtube üzerinde çok fazla para yok emek verenler bile çok fazla kazanmıyor twitch'de bağışlarla en azından para kazanma olasılığın daha fazla.Ama dediğim gibi oyun konusunda artık para çok fazla yok farklı kategorideki içeriklere yönelmen daha mantıklı olur gidip de bilgi videoları çekebilirsin ya da kendince farklı şeyler yapabilirsin eğer amacın bundan para kazanmaksa.Eğer büyümek hedefinse 1-2 ay boyunca video çekmeden önce Adobe uygulamalarında kendini geliştir bari paçayı montajdan kurtarırsın :) 3.seçenekte yazdığının alakası hangi oyunu çektiğinle o kadar değil yani LoL'ün de kendine göre bir kitlesi Pubg'nin de kendine göre bir kitlesi var burda önemli olan seyir zevki eğer low profile dediğimiz ayarlarda bile sen 50 fps altında oynuyorsan hafif droplar yiyorsan neden seni izlesinler? Eğer bilgisayar almaya o kadar bütçen yoksa bile gidip de 1-2ay para biriktirip 2.el bir ekran kartı alıp durumu idare edersin kendimce illa oyun videosu çekeceğim diyorsan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı