Artık oyun oynama hevesim yok

Daha fazla  
Arkadaşlar ben 5 yaşından beri bilgisayar oyunları ile aram iyi olan bir insanım şu an ise 16 yaşındayım ve son 1-2 yıldır oyun oynama hevesim yok. Bundan 2-3 yıl önce çöp bir laptopum vardı anca 30FPS LoL oynatıyordu, oyun oynarken zevk alıyordum şu an ise 3070'li laptopum var hiçbir oyunu oynarken zevk almıyorum. Açık lisede olduğum için okula da gitmiyorum o yüzden çok fazla sosyalleşemiyorum bütün günüm telefon da YouTube, Instagram, TikTok gibi platformlardan video izleyerek geçiriyorum bütün zamanımı sadece telefon uygulamarında geçiriyorum dışarı çıkıp sosyalleşemiyorum sizce ne yapmalıyım? Nasıl vakit geçirebilirim? Nasıl hobiler edinebilirim?

Arkadaşlar ben 5 yaşından beri bilgisayar oyunları ile aram iyi olan bir insanım şu an ise 16 yaşındayım ve son 1-2 yıldır oyun oynama hevesim yok. Bundan 2-3 yıl önce çöp bir laptopum vardı anca 30FPS LoL oynatıyordu, oyun oynarken zevk alıyordum şu an ise 3070'li laptopum var hiçbir oyunu oynarken zevk almıyorum. Açık lisede olduğum için okula da gitmiyorum o yüzden çok fazla sosyalleşemiyorum bütün günüm telefon da YouTube, Instagram, TikTok gibi platformlardan video izleyerek geçiriyorum bütün zamanımı sadece telefon uygulamarında geçiriyorum dışarı çıkıp sosyalleşemiyorum sizce ne yapmalıyım? Nasıl vakit geçirebilirim? Nasıl hobiler edinebilirim?

Sanaldan birlikte oyun oynayabileceğin arkadaşlar edin. Nereden edineceğim diyorsan ben geçen yıl CS 1.6 sunucularında TS3e gidip 4-5 kişilik ekip kurmuştuk. Senin gibi benim eski bilgisayarımda kötüydü. Sadece belirli oyunları oynuyorduk ama eğleniyorduk. Yani diyeceğim oyun değil oyun oynadığın daha çok zevk veriyor.

İlgi alanlarina bağlı ben ilk başta evde bozuk olan eşyaları kurcalayarak kopuk kablolari birbirine bağlayarak bir şey tamir ediyordum. Kendimce sonra PC alıp satmaya başladım tamirini öğrendim söke söke bozuk parçalarla bir sürü şeyi öğrendim. Elektronik olan çoğu şeyi yapabiliyorum mesela ne olduğu fark etmiyor TV ve kombinin çok da bir farkı yok mesela soktukten sonra tabii elektronik kisimdan bahsediyorum o bilmediğim mekanik kısımları da öğreniyorum mesela. Ahşap işine sardim oradan bahçe var odun var masa falan yaptım ihtiyaç olunca bir şeyler yapıyorum malzeme eksik olunca malzemeyi de elimdeki parçalarla yapmaya çalışıyorum. Bu aralar demir işçiliğine sardim ray demiri gibi bir demirden örs ayarladım ocak yapacağım sonra bir bıçak balta vs yapmayı deneyeceğim. Elimle yapacağım her şey ufak ufak ilgimi çekiyor fark etmiyor ne yapacagin neyle ilgileniyorsun o önemli merak edip nasıl yapılıyor bende yapacagim deyince kolayca içinde bulursun kendini kısaca her türlü el işi tamir benim hobim mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı