Artık parayı yönetmelisiniz

Bir açıklık getirelim: İlk 10 zengin insan arasında hiç doktor, avukat veya bir meslek sahibi yok. Hepsi iş adamı ve kendi şirketleri var, girişimciler.
Bu ülkede çalışarak sadece geçinebilirsiniz. Yemek ye, fatura, ev ihtiyaçları derken hooop! Size kalan para yok.

Zengin insanlar para için çalışmaz çalıştırırlar.

Bir düşünün. Geleceğinizi aylık 10-15 bin TL'lik bir iş için yakacaksınız. Hep birikim yapacaksınız, bekleyeceksiniz. Ama bir girişimci olursanız tek seferde bir doktorun 10 yılda kazandığı parayı kazanma şansınız bile var. Tabii ilk önce biraz sermaye gerekiyor. Ekeceğiniz bir şey olmazsa, biçeceğiniz bir şey de olmaz. Kendi fikirlerinizin, hayallerinizin peşinden gidin, kendi işinizi kurun ve çalışmayın, çalıştırın.

Genç arkadaşlarım en kötü Instagram hesabı açıp onu işletin, hesabınızı büyütün, reklam falan alın. Hayat +10 saatini yorucu bir işte çalışıp ayda 10 bin TL almak için yakılmaz. Hem teknolojik bir işte bulunursanız en azından hayata da, insanlığa da katkınız olur, değil mi? Hayallerinizin peşinden gitmekten korkmayın çünkü şimdi başlamazsanız artık çok geç olur.

Parayı siz yönetin dostlar. ☺️
İlk 10 zengin adamın içinde niye o meslek sahibi insanlar olsun ki :D Ayrıca, o meslek sahibi insanlar zaten aşırı güzel bir hayat yaşıyor emin ol.

Zengin değilim, olacağım. Şimdiden başlayın diyorum, direk zengin olmuyoruz ki?

Zengin olma yolundayken tavsiyeni takmazlar cunku daha yoldasin ve hala deneyimliyorsun. Bir konuda tavsiye vermek icin belli bir seviye ve deneyime sahip olmak gerek. Soz gelimi sakallari beyazlatmak gerek.

Bilader kazandığın para sanarsın 50-100 bin TL bir de gelmişsin millete ders veriyorsun. :D Kimine göre kazandığın para yüksek kimine göre az. Millete ders veriyorsun şaka gibi sosyal medya öyle bir şey oldu ki artık önüne gelen ders veriyor.
Ders vermiyorum, fakat hayatınızı boşa harcamayın diyorum. Herkes bir yerden başlar, sen ne kadar kazanıyorsun peki? Meslek sahibi olup akşam 6'ya kadar çalışacaksın.

Ders vermiyorum, fakat hayatınızı boşa harcamayın diyorum. Herkes bir yerden başlar, sen ne kadar kazanıyorsun peki? Meslek sahibi olup akşam 6'ya kadar çalışacaksın.

Allah Allah calisıcak mıydık?

Yukarıda yazdığımı okuyun, anlarsınız. Ben de bir dönemden geçtim, fakat amelelik yapıp az miktarda kazanacağıma aklımı kullanıp yüksek miktarlar kazanmayı seçtim.
Hiç kasma dost. Anlayamazlar. Ben 15 sene askerideydim, çıktım kendi oyunumu yapıyorum. Milletin camlara yapıştığı memurluğu bıraktım. Ama çok acılıydı, yani yara bandı değil, sanki derim yüzüldü kararı verene kadar. Ama kırdım abi korkaklığımı, patlarsa patlasın dedim. Sonuç şuan 5 mislini kazanıyorum. Bir mütahit değilim tabiki ama evdeyim patronum yok, çalıştığım kadar alıyorum.

Zengin Babam, Fakir Babam diye bir kitap var.. zaten okuyunca jeton düşüyor.

Hiç kasma dost. Anlayamazlar. Ben 15 sene askerideydim, çıktım kendi oyunumu yapıyorum. Milletin camlara yapıştığı memurluğu bıraktım. Ama çok acılıydı, yani yara bandı değil, sanki derim yüzüldü kararı verene kadar. Ama kırdım abi korkaklığımı, patlarsa patlasın dedim. Sonuç şuan 5 mislini kazanıyorum. Bir mütahit değilim tabiki ama evdeyim patronum yok, çalıştığım kadar alıyorum.

Zengin Babam, Fakir Babam diye bir kitap var.. zaten okuyunca jeton düşüyor.
Bazı "loser"'ların başaramayıp burda başarmaya çalışanlara laf atmaları çok komiğime gidiyor. En iyisi ise genel bir algıları olması.

Geri
Yukarı