Artık sabretmek istemiyorum

Aligatör

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar iyi akşamlar. Gece gece aklıma takıldı, uyuyamıyorum bu sebeple içimi dökmek istedim. İsterseniz siz de içinizi dokebilirsiniz dertler paylaştıkça azalır derler.

Bize öğretmenlerimiz veya cevredekilerimiz derler ya, kitap okumayı alışkanlık haline getir diye. Artık gelmiyor, gelemiyor. Kitap almak istiyorum, almak istediğim kitap 70 Türk lirası, seri halinde olduğu için de epey pahalı bir hale geliyor. Aileme anlatıyorum olayı "ne yapalım, alamayiz. Evdeki kitapları tekrar oku." diyorlar. Evimdeki kitapların hepsini ezbere biliyorum artık neredeyse.

Veya hobi edin derler çoğunuz bilirsiniz. Elektro gitara merakım acayip fazla, ve bir tane almak istiyorum. Amfi ile beraber alırsam aşırı derecede pahalıya geliyor ve hevesim kursağımda kalıyor. Yine aileme durumu anlatıyorum yine yok. Eglenmek bile lüks oldu artık, vakit geçirmek bile.

Para biriktirip almaya çalışıyorum. Haftaligim ucu ucuna yetiyor ihtiyaçlarım için. Haftaligimin artmasını istiyorum, veremeyiz diyorlar. Kafayı yemek üzereyim artık. İsteklerimi alamıyorum, ihtiyaçlarımı zorla gideriyorum. Dışarı çıkamıyorum, eglenemiyorum.

Şu ana kadar hep alternatif hayattan bahsetmisim, birazcık eğitime kayayim. Öğretmenlerimiz test kitabı alıp çözün diyorlar, veya föy vesaire. Bir tane test kitabı almak istesem 100 Türk lirasindan aşağıya test kitabı zorla bulunuyor. Ve bu sadece 1 ders için geçerli. Benim 10+ dersim var, her ders için bir tane kitap alsam 1000+ Türk lirasını geçiyor. Konu tekrarı vesaire derken 2000+ Türk lirası sadece ve sadece ders kitaplarına gidiyor.

Ailem sürekli sabret, maasimiza zam gelince bakarız diyorlar bu konular için. Sabret sabret nereye kadar? Zaten maaşa zam gelince de bir şey değişmeyeceğini bildiğim için içime atıyorum sürekli.

Bu konuda içimi dökmek istedim, sizin de kafanızı sisirdim bu yağmurlu havada, özür dilerim. Ters yorum yapacaklar illaki gelecektir, onlar da yazsın okurum. Siz de içinizi dökün, rahatlayın.

Hocam sorunlarınıza çözüm olması amacıyla yazıyorum. Kullanılmayan kitaplarını satanlar oluyor onlardan çok uyguna alabilirsin. Veya kütüphaneden sürekli farklı kitaplar alıp okuyabilirsin. Letgo'da telegram'da kitap satan çok kişi var. (Sorunlarını anladım o konulara girmeden en azından yardımcı olmak anlamında söylüyorum ve çözüm odaklı yardımcı olmak istediğim için yazdım.)

Bakmadıysan kitaplar için kütüphaneye göz atabilirsin. Söylenecek pek bir şey yok zaten.

Kütüphanelere üyeyim, aldığım her kitap elimde kalıyor. Sayfaları yırtık mi dersin, karalanmis mi dersin her türlüsü var. Kitap dışında her şeye benziyorlar.

Dostum hepimiz bu durumdayız. Ucuz kitap için Letgo tarzı 2. el satış platformlarına bakın.

Bir ara 2. el kitaplar almıştım, fakat onlar da yukarıda bahsettiğim gibi elimde kalıyor.

İkinci el kitap satılan uygulamalar var. Şuan kaliteli kitaplar 70 TL civarında. Büyük ihtimalle yılbaşından sonra kitap fiyatları x2 hâle gelecek şimdiden almanızı tavsiye ederim. Her gün 3-5 lira zam geliyor.

Hocam sorunlarınıza çözüm olması amacıyla yazıyorum. Kullanılmayan kitaplarını satanlar oluyor onlardan çok uyguna alabilirsin. Veya kütüphaneden sürekli farklı kitaplar alıp okuyabilirsin. Letgo'da Telegram'da kitap satan çok kişi var. (sorunlarını anladım o konulara girmeden en azından yardımcı olmak anlamında söylüyorum ve çözüm odaklı yardımcı olmak istediğim için yazdım.)

Hocam ucuza kitap çıkaracağız diye riske de giriyoruz. Her insan kitabına özenle bakmıyor ki. Fotoğraftaki kitap yerine başka kitap gönderebilir. Kimseye guvenilmiyor.

İkinci el kitap satılan uygulamalar var. Şu an kaliteli kitaplar 70 TL civarında. Büyük ihtimalle yılbaşından sonra kitap fiyatları X2 hâle gelecek şimdiden almanızı tavsiye ederim. Her gün 3-5 lira zam geliyor.

Hocam yılbaşına kadar maaşa zam gelmeyeceği için 🙃

Arkadaşlar bu konuyu çözüm için değil, dertleşmek için açtım bu arada. Sizin de şikayetleriniz, veya daha iyisi umitleriniz varsa yazabilirsiniz. En ufak bir ışık parçasına bile ihtiyacımız var.

Hocam ucuza kitap çıkaracağız diye riske de giriyoruz. Her insan kitabına özenle bakmıyor ki. Fotoğraftaki kitap yerine başka kitap gönderebilir. Kimseye guvenilmiyor.

Hocam yılbaşına kadar maaşa zam gelmeyeceği için 🙃
Ben piyasada satılmayan sadece kurumlara verilen VİP yayınlarını gardrops üzerinden almıştım. Bir sıkıntı olmadı 😀. Kitaplar gerçekten aşırı pahalandı son birkaç ayda. Bugün yüklü bir miktar ile kitap siparişi verdim. Şubat ayında x2 hâle gelecektir diye düşünüyorum bir şekilde almaya bak.

Ailem sürekli sabret, maasimiza zam gelince bakarız diyorlar bu konular için. Sabret sabret nereye kadar? Zaten maaşa zam gelince de bir şey değişmeyeceğini bildiğim için içime atıyorum sürekli.
Maddi durumunuz belki iyi değildir ve geçiştirmeye çalışıyor olabilirler. Bunu da düşün. Ki ülke ekonomisi cabası...

Geri
Yukarı