Artık sabretmek istemiyorum

Merhabalar iyi akşamlar. Gece gece aklıma takıldı, uyuyamıyorum bu sebeple içimi dökmek istedim. İsterseniz siz de içinizi dokebilirsiniz dertler paylaştıkça azalır derler.

Bize öğretmenlerimiz veya cevredekilerimiz derler ya, kitap okumayı alışkanlık haline getir diye. Artık gelmiyor, gelemiyor. Kitap almak istiyorum, almak istediğim kitap 70 Türk lirası, seri halinde olduğu için de epey pahalı bir hale geliyor. Aileme anlatıyorum olayı "ne yapalım, alamayiz. Evdeki kitapları tekrar oku." diyorlar. Evimdeki kitapların hepsini ezbere biliyorum artık neredeyse.

Veya hobi edin derler çoğunuz bilirsiniz. Elektro gitara merakım acayip fazla, ve bir tane almak istiyorum. Amfi ile beraber alırsam aşırı derecede pahalıya geliyor ve hevesim kursağımda kalıyor. Yine aileme durumu anlatıyorum yine yok. Eglenmek bile lüks oldu artık, vakit geçirmek bile.

Para biriktirip almaya çalışıyorum. Haftaligim ucu ucuna yetiyor ihtiyaçlarım için. Haftaligimin artmasını istiyorum, veremeyiz diyorlar. Kafayı yemek üzereyim artık. İsteklerimi alamıyorum, ihtiyaçlarımı zorla gideriyorum. Dışarı çıkamıyorum, eglenemiyorum.

Şu ana kadar hep alternatif hayattan bahsetmisim, birazcık eğitime kayayim. Öğretmenlerimiz test kitabı alıp çözün diyorlar, veya föy vesaire. Bir tane test kitabı almak istesem 100 Türk lirasindan aşağıya test kitabı zorla bulunuyor. Ve bu sadece 1 ders için geçerli. Benim 10+ dersim var, her ders için bir tane kitap alsam 1000+ Türk lirasını geçiyor. Konu tekrarı vesaire derken 2000+ Türk lirası sadece ve sadece ders kitaplarına gidiyor.

Ailem sürekli sabret, maasimiza zam gelince bakarız diyorlar bu konular için. Sabret sabret nereye kadar? Zaten maaşa zam gelince de bir şey değişmeyeceğini bildiğim için içime atıyorum sürekli.

Bu konuda içimi dökmek istedim, sizin de kafanızı sisirdim bu yağmurlu havada, özür dilerim. Ters yorum yapacaklar illaki gelecektir, onlar da yazsın okurum. Siz de içinizi dökün, rahatlayın.
Dostum evet malesef zor günler geçiyor...
Önerim nadirkitap.com sitesinden ucuza ikinci el kitap alabilir veya kütüphanelere gidip kitap alabilirsin .

Dostum evet maalesef zor günler geçiyor...
Önerim nadirkitap.com sitesinden ucuza ikinci el kitap alabilir veya kütüphanelere gidip kitap alabilirsin.

Açıkçası bir öneri vesaire istemiyordum. Amacım sadece içimi dökmekti, sizin de sorunlarınız varsa onları okumakti. Yoksa aklınıza gelebilecek çoğu yöntemi denedim bu konuda :)

Benim en büyük derdim 10'a gitmeme rağmen telefon sahibi olamamak, 12 yıllık SSD'si dahi olmayan PC ile oyun oynamaya çalışmak gibi şeyler. Hep bütçe isteyen şeyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı