Aşağılanan birinin bedduası kabul olur mu?

Bedduayı bilmem ama sana bir çözüm sunayım hatta kendi üstümden keşfettiğim. İlk önce kendinle barışık olacaksın başkasının ne dediğinin bir önemi yok 2 sene sonra isimlerini bile hatırlamayacağın kişilerin dediklerini takarsan yol alamazsın. Ben şişman biriyim ve hiç bugüne kadar ben şişmanım diye kendimi geri çekmedim ve ne yalan söyleyeyim kendimi geçip başkalarına zorbalık yaptığım çok olmuştur. Ama şöyle bir durum var biriyle yeni tanıştığında şişman arkadaşlar beni doğrular dalga geçilir ben de şişmanlıktan gocunmadığım için kendimle hep dalga geçerdim biri bana bir gülüyorsa ben iki gülerdim sonra fark ettim ki insanlar ben kendimle dalga geçtiğim için dalga geçmeyi bıraktılar ondan sonra kendimle her konuda ilk önce ben dalga geçtim. Takılıp düştüm mü ilk ben güldüm. Bu da şu anlama geliyor zayıf olmadığını gösteriyorsun insanlara özgüvenin olduğunu gösteriyorsun. Sen kendini küçük görürsen herkes öyle görür ama kendinle dalga geçecek kadar bile kendine güveniyorsan emin ol 2 kere seni ezmeye çalışırlar 3. de kime ne olduğunu gösterirsin ve bu sadece lisede geçerli değil ölene kadar bu durum böyle olacak kendini ne kadar erken adapte edersen senin için o kadar iyi biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Eğer beddua haklıysa karşı tarafı etkiler, lakin beddua eden kişi haksızsa, beddua, eden kişiye geri dönebilir. Ya ahirette, ya da bu dünya da, er ya da geç.
Haklıysa kesin karşı tarafı etkilemiyor. Yanlış bilgi. Eğer bu bilgi doğru olsaydı bazı beddua ettiğim kişiler ölmüştü. (Silivri korkusundan ufak bir düzenleme yapıldı)

Haklıysa kesin karşı tarafı etkilemiyor. Yanlış bilgi. Eğer bu bilgi doğru olsaydı malum kişi sakat kalmıştı.

Allah, mazlumun, zulme uğrayanın, canı yanan ve gözyaşı dökenin halini görmektedir, bilmektedir. Allah hâkimdir. Kalbi yanan, acı çeken, zulme uğrayan kulunun bedduasını işitir ve bu çaresiz, mazlum kulunun yanında olur ve o kuluna yapılana sessiz kalmaz. (Bakara Suresi 186.)

Ya ahirette ya da bu dünya da. Aynı şey hakkını helal etmemiş karşı taraf için de geçerli. Hesap geçici dünya da sorulmazsa ahirette sorulur. :)

Adam burada onu mu sormuş? İlla gelip her yerde muhalif olacaksın değil mi? Laik bir ülkenin vatandaşı olarak insanların inançlarında özgür olmaları gerektiğini ve buna karışmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Adam dini için bunu sormuş. Dininin gerçekliğini sormuyor.
E tamam bende gerçek olmadığını anlattım, sonra da tavsiye verdim. Laik bir ülkede yaşıyoruz neye inanıp neye inanmayacağı hakkında birine tavsiye verirken muhalif mi olmam gerekiyor?

Koyun musun? "Sakın bu dine inanma." tarzı bir kelime mi söyledim? Diniyle alakalı söylediğim tek şey sorduğu soruyla alakalıydı, ancak sen sadece hoşgörü dininin getirdiği sinirle bana laf atmak istediğin için bağnaz düşüncelerle kaplı kafana bunu sokamam, fikirler sokulabilse keşke.

Allah, mazlumun, zulme uğrayanın, canı yanan ve gözyaşı dökenin halini görmektedir, bilmektedir. Allah hâkimdir. Kalbi yanan, acı çeken, zulme uğrayan kulunun bedduasını işitir ve bu çaresiz, mazlum kulunun yanında olur ve o kuluna yapılana sessiz kalmaz. (bakara suresi 186)

Ya ahirette ya da bu dünya da. Aynı şey hakkını helal etmemiş karşı taraf için de geçerli. Hesap geçici dünya da sorulmazsa ahirette sorulur.
Bak ahirette işte. Bu dünyada olması zor. Eğer bu Dünyada olsaydı şuan haklı beddua ettiğim kişiler keyif çatıp, kebap yapıyor olmazdı.

Okul çıkışında elinize bir pompalı alıp öhm öhm (!)
Sadece tek bir şey söyleyeceğim;
"İnsanı öldürmeyen şey güçlendirir."
Sen de onları aşağıla hakaret et yaptıklarıyla karşılık ver. Kendini ezdirme. Eğer ezdirirsen hayatın boyunca eziklenirsin. Onlar da aynı tutumu sergilediği için başına bir şey gelmez. Zaten özel okuldasın, atılmazsın da.

Geri
Yukarı