Asgari ücret gerçekten bir aileye yeter mi?

Millet kira ev falan demiş, yetmez kardeşim.

Açın şu gözlerini artık, asgari ücret hiçbir şekilde hiçbir aileye yetmez. Doğunun en ücra köşelerinde oturuyorsanız eyvallah.

Etrafınıza bir bakın, alım gücünüze neler olmuş bir bakın, senin çocuğun teknolojisiz mi büyüyecek? Birileri iki çocuk falan yazmış ya, cidden şaşıyorum.

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Hayatınızdaki iki aktiviteniz sabah işe gidip akşam işten dönmek olacak.
- Tatil yok.
- Çocuğunuzla oyun oynayacak vaktiniz yok gibi gibi gerisini siz düşünün. Hatta düşünmenize gerek yok dışarı çıkın böyle aileler çokça var.

Asgari ücret tek kişilik bir maaştır. Kişi sayısı arttıkça asgari ücretinde katlanması gerekir. Üç kişilik bir aile için gerekli olan para asgari ücret * üç tür.

Millet kira ev falan demiş, yetmez kardeşim.

Açın şu gözlerini artık, asgari ücret hiçbir şekilde hiçbir aileye yetmez. Doğunun en ücra köşelerinde oturuyorsanız eyvallah.

Etrafınıza bir bakın, alım gücünüze neler olmuş bir bakın, senin çocuğun teknolojisiz mi büyüyecek? Birileri iki çocuk falan yazmış ya, cidden şaşıyorum.

Hocam, kesinlikle yetmez. Ben arada sırada babamın fabrikasına gidiyorum. Babam'da aylık veriyor. Ailemle oturuyorum. Benzin derdim yok, çünkü fabrika ödüyor. Bana verdiği para sadece keyif işleri için. Bana verdiği parayı burada söylemek pek doğru değil ama, anlatmak için söyleyeceğim. Babam bana aydan aya harçlık verir. Bana şu an verdiği para 8000 TL. Ben bu parayı neredeyse 1 ayda bitiriyorsam, kira fatura benzin, borç derdim yoksa, asgari ücretle geçinen biri nasıl bahsettiğim şeyleri ödeyip, hemde keyif yaşayamaz. Üstelik tek kişi değiller. 3 kişilik 4 kişilik aileler nasıl asgari ücreti ile geçinsin?

Yeni konular

Geri
Yukarı