Asgari Ücret neden artmıyor?

Asgari ücret artabilir, bunda bir sorun yok. Üretim ve paranın gerçek değeri yükselmediği sürece, ücreti ikiye katlanması durumunda her şey ikiye katlanır. Yani şu an 1 TL'ye alınan ekmek, yarın 2 TL olarak satışa sunulur. Asıl noktayı kaçırmamak lazım. Zam yapalım kafasında devam edilirse, işler çok daha kötüye gider.

Benim bildiğim devlet bir dine ne bir adım yakın ne bir adım uzak olması , tarafsız olmalı. Ama benim gördüğüm resmen dini kullanıyor. Allah' a kanıtlaması gerek müslümanlığı insanlara kanıtlamaya çalışıyor benim anladığım bu. Birde ülkede üretim , eğitim sisteni,ekonomi düzgün değilken ,piskevit verecez, çay verecez orda çocuklarınızla yatarsınız demeleri yokmu(kırathane). Anladığım kadarıyla insanları tembelliğe yönlenidiryorlar.

Suriyeli olsaydın belki din gardaşım der sanada para saçarlardı. Yaşadığım yer suriyeli kaynıo ben şu sıcakda yürüye yürüye 3-4 KM yol yürüyorum elin suriyelileri motorla ,arabayla yanımdan geçio işte en fazla da bana koyan bu.

Zamanında atalarımız tüm dünyaya kan kustururdu, şimdi birtane ermeni tüm Türkiye'ye kan kusturuyor. Kriz kapıda ama insanlar hala uykuda. Medya diktatörün köpeği olmuş durumda, kafamız rahatlasın ülke olaylarından uzaklaşalım diye gazete okuyor olduk, vay halimize vay.

Azaltmadıklarına şükredin gerçi milletin yastık altına göz dikenler asgari ücretlerine fazlasıyla göz diker.
Azalmadığını mı sanıyorsun.

2-3 yıl önce 400 dolar asgari ücret. 12 Gr Altın.

Şimdi: 301 dolar asgari ücret. 8 Gr Altın.

Hacı asgari ücret hiçbir vasfı olmayana veriliyor. Yani genç, okumamış, tecrübesi olmayana bu yüzden de o maaşı alan çok sayıds insan yok. Genelde 2000+ alıyorlar.

Asgari ücret artınca olay bitecek yani.

Dolar bi' 10 lira olur sonra.

Asgari ücret artsa bile bir şey değişmez.

Adamlar kırk yılın başı bi' zam yaptı, onu da burnumuzdan getirdi. Aldıklarının yanında verdikleri koca bir HİÇ. Millet de hala seviniyor 20 TL zam geldi, 50 TL geldi zam geldi, diye.

Halbuki kaşıkla verip, kepçeyle alıyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…