Asgari Ücret neden artmıyor?

Bizim halkımıza herşey müstehak.
Sonuna kadar yanlış ahlaksız bir cümle.

Asgari ücret yükselirse işsizlik artar. Özel bir şirket 200 işçi çalıştırıyorsa asgari ücret yükseldiğinde 150 ye düşürmek zorunda kalır. Bu dengeyi yakalamak gerekiyor. Zaten asgari ücretin ne kadar olacağına karar vermede sendikaların rolü çok büyük. Hükumet tek başına karar almıyor alamıyor.

Kendinizi geliştirin ve gitmeye bakın. Burda devletin bir memuru avrupada bir ameleden daha kötü şartlarda yaşıyor. Yanlış anlamayın amacım o mesleği küçümsemek değil. Benim babam 50 senedir çalışıyor, kaç sene önce emekli oldu ve hala eve geldiğinde kollarında iş makinalarından kaynaklanan kesikler vs. var. Omuzlarının ağrısından uyuyamıyor adam. Aldığı parayla ise kirayı, faturaları ancak verebiliyoruz. Ben üniversitede okuyorum kendime bir bilgisayar bile alamıyorum. Millet bir asgari ücretiyle 1070li 1080li bilgisayar topluyor, son model telefonlar alıyor. Onu geçtim 2 ay çalışıp araba alıyorlar. Benim babam neden köpek gibi çalışmasına rağmen hayatında bir kere tatile gidemiyor? Kendine bir araba alamıyor? Neden bir evimiz olmuyor? Neden onlar da çocuklarına son model telefonlar, son model bilgisayarlar alamayıp, "Çoçuğuma bir bilgisayar bile alamıyorum" diye kara kara düşünüp, içlerine içlerine ağlıyorlar? Yazık değil mi bizim babalarımıza, analarımıza. Kimse düşünmez bunları zaten neden düşünsünler? Maalesef ülkemizde emeğe değer verilmiyor. Birilerinin ayakkabı kutusundaki paraları biz ömrümüz boyunca kazanamıyoruz. Çok üzülüyorum, çok. En çok da bunların hiçbirine aldırmadan o kör cehaletleriyle herşey mükemmelmiş gibi davrananlara üzülüyorum. Hepsi onların suçu. Hiçbirine hakkımı helal etmiyorum!

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı