Aşı koruyorsa bu dayatma neden?

Arkadaşım, bak yukarıda sana verdiğim oranlarda (ki miyokardi için 5 milyon, diğer ihtimaller için de 2 milyon kişiden sonra ortaya çıkan sonuçlar bunlar) kaynaklarını da verdim. Hakemli ve "işi" bunları araştırmak olan o kaynaklara neden bakmıyorsun da internetin sağladığı fırsatla prim kasmak için uğraşanlara inanıyorsun?

Bir şeyleri okuyup araştırmak, öğrenmek işinize gelmiyor, zor geliyor da ondan değil mi?
Araştırıyorum meraklanma. Ben BioNTech'e karşıyım, Sinovac'a değil. Ayrıca Li Meng Çinli bir profesör. Aşının virüsten koruduğunu söyleyen profesör ve doktorların yanında. Korumadığını ve sürü bağışıklılığı yapılması gerektiğini söyleyen doktorlar da var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım, bak yukarıda sana verdiğim oranlarda (ki miyokardi için 5 milyon, diğer ihtimaller için de 2 milyon kişiden sonra ortaya çıkan sonuçlar bunlar) kaynaklarını da verdim. Hakemli ve "işi" bunları araştırmak olan o kaynaklara neden bakmıyorsun da internetin sağladığı fırsatla prim kasmak için uğraşanlara inanıyorsun?

Bir şeyleri okuyup araştırmak, öğrenmek işinize gelmiyor, zor geliyor da ondan değil mi?
Gerçekten laf anlatmaktan sıkıldım. Araştırmamak fazla zor olmamalı. Aşı karşıtlarının tezlerini çürüten bir sürü açıklama var.

Zorunlu mu? Herhalde savaş çıkmasını istiyorsun. Aşı karşıtları çok fazla. Ayrıca aşı virüsten korumaz.
Bir saçmalık daha... Aşı, virüslerden korur. Bunu aşı türü, aşı etkinliği ve olan kişinin bağışıklık sistemine göre değişen oranlarda yapar. Virüsü vücuduna almak ile hasta olmak aynı şeyler değil, semptom göstermeden öncesinde aşı sayesinde Sinovac ile %50 civarında Biontech/Moderna ile %90'ın üzerinde bir oranla virüsleri neredeyse hemen elimine ediyorsun.

Ufak ihtimallerle de mRNA aşılarında antikor üretim oranı bazı kişilerde az olabiliyor, o durumda hasta olup da hafif atlatıyorsun. Sinovac gibi eski tip aşılarda ise hasta olma oranı yüksek ama ölümcül semptomları ortadan kaldırıyor.

Sürü bağışıklılığı yapılması gerektiğini söyleyen doktorlarda var.
Sürekli varyant değiştiren virüse karşı sürü bağışıklığı? :D :D :D Öyle olabilse her yıl grip salgınımız olmazdı, biraz düşünün.

Araştırıyorum meraklanma. Ben BioNTech'e karşıyım, Sinovac'a değil. Ayrıca Li Meng Çinli bir profesör. Aşının virüsten koruduğunu söyleyen profesör ve doktorların yanında. Korumadığını ve sürü bağışıklılığı yapılması gerektiğini söyleyen doktorlar da var.
İngiltere'de sürü bağışıklığının ne denli zararı olduğunu gördüm. Bir sürü insanı feda etmeye ne gerek var? Aşı da bunu sağlıyor ve güvenli yoldan.

Peki aşı karşıtları aşının içeriğini soruyorlar buna neden cevap veren doktor yok?
Deliriyorum bunları gördükçe, cevabı kabak gibi belli olan soruları soran düz Dünya'cılar gibisiniz aşı karşıtları olarak.

Ayrıca aşıları da doktorlar yapmaz ki doktorlar buna cevap versin.

İngiltere'de sürü bağışıklığının ne denli zararı olduğunu gördüm. Bir sürü insanı feda etmeye ne gerek var? Aşı da bunu sağlıyor ve güvenli yoldan.
Anlıyorum ama şöyle bir düşün. Bu virüs ilk çıktığında aşılardan 2 ay sonra bitecek, 3ay, 1yıl sonra bitecek dediler. Ama yaklaşık 2 yıl geçti. Ve biontech aşısı yeni çıkan delta varyantı üzerinde nasıl etkisi oluyor?

Hani güzel kardeşim bu virüs mutasyona uğruyor ya onu da bir hesaba katın artık ben aşımı oldum 1 sene rahatım tamamda sen olmuyorsun o olmuyor virüs mutasyona uğruyor 1sene sonra tekrar mı aşı bulmaya çalışacağız .Herkesin korktuğu şuan mutasyonlar mutasyondan kurtulmamız için aşı gerek.

Anlıyorum ama şöyle bir düşün. Bu virüs ilk çıktığında aşılardan 2 ay sonra bitecek, 3ay, 1yıl sonra bitecek dediler. Ama yaklaşık 2 yıl geçti. Ve biontech aşısı yeni çıkan delta varyantı üzerinde nasıl etkisi oluyor?
Onu diyen cahildir. 3 ayda tüm nüfus nasıl aşılanacak? Akıl var fikir var. Yeni nesil olduğu için daha etkili.

Yeni konular

Geri
Yukarı