Aşı Oldum

Yan etkiler bağışıklıkla alakalı bir durum, aşı çok fazla korumuyor onu diyeyim babam 2 doz aşı vurulmasına rağmen koronaya yakalandı ve çok ağır geçirdi, herhangi bir kronik hastalığıda yoktu, yani ağır geçirecek illa geçiriyor neyse ama kesinlikle aşı vurulmalıyız.

@kade yaz. Çevremdeki insanlar kısır oldu, kalp damarları tıkandı, felç kaldılar aşı yüzünden yaz. Ciddi yan etkileri var ama söylemek istemiyor arkadaş. Nedenini soruyoruz gülücük atıyor şaka gibi. 😀

@kade yaz. Çevremdeki insanlar kısır oldu, kalp damarları tıkandı, felç kaldılar aşı yüzünden yaz. Ciddi yan etkileri var ama söylemek istemiyor arkadaş. Nedenini soruyoruz gülücük atıyor şaka gibi. 😀
Felç oldular, evet.
@LordxVader hem soruyorsunuz, hem de gülücük atıyorsunuz. Şaka gibi. 😀

Felç oldular, evet.
@LordxVader hem soruyorsunuz, hem de gülücük atıyorsunuz. Şaka gibi. 😀
Gerçekten güldürüyorsunuz insanı. Neyse, siz "6 ayda geliştirildiği" için olmadığınız aşıya nefret beslemeye devam edin. Müsait olunca tıbbın gelişimini ve modern tıbbın ne olduğunu araştırın. İyi geceler.

4Aşı=1Virüs olarak sıralayabilirsin yan etkileri, aşı olmazsan ve hastalığa yakalanırsan bu yan etkile kat be kat fazla etkileyecek seni. Yani kimsenin "bu aşı fazla zararsız oldu dur buna yan etki ekliyim" dediği yok, yapısı gereği olmalı. Ha, ben yan etkileri 0'a indirmek istiyorum dersen evden çıkmadan O2 maskesi giy ve kendini streç filmle sar; o zaman aşı olma kabul.

Araştırmalarıma dayanarak söylüyorum. "Her aşı" biraz abartı olabilir fakat aşıların %95'i etkilerinin tamamını hemen göstermez. İleride ne etkiler göstereceğini siz nereden biliyorsunuz peki?
İleride etki göstereceğini siz nereden biliyorsunuz peki?

Bende iki dozunu oldum. Olmakta hevesli değildim. Hatta biraz karşıttım fakat astımım var ve yakın zamanda ciğerlerim enfeksiyon kaptı. Sadece iki gün, nefes alamayacak kadar nefes darlığı çektim. Oksijene bağladılar. Fısfıs hiçbir şey işlemiyordu. O iki günlük süreçte ölsemde bitse dediğim anlar bile oldu. O kadarki acılı bir süreçti. Sonra iyileştiğim gibi aşıları oldum. Çünkü düşündüm. Bir enfeksiyon bile beni bu kadar etkileyebiliyorsa COVID ne yapar kim bilir. İllaki ileride yan etkileri olabilir fakat varsayımsal düşüneceksek geleceğe kalmadan COVID de olup hayatın o gelecekten daha kısa sürede bitebilir. Tam koruma sağlamıyor doğru ama beni hayatta tutabilecek kadar korusa kafi. Benim düşüncem bu. Maalesef nefes alamama gibi bir sorun yaşamadan ne kadar değerli olduğunu bilemiyor insan.

Yeni konular

Geri
Yukarı