Aşı olmayı düşünüyor musunuz?

Aşı yaptıracak mısınız?

• Yaptıracağım.

Oy: 65 32,7%
  • Yaptırmayacağım.

Oy: 54 27,1%
  • Şu anlık kararsızım.

Oy: 80 40,2%

• Oy verenlerin toplamı
    199
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostlar selamlar. Biliyorsunuz ki, dün sağlık bakanımız sayın Fahrettin Koca ve sağlık çalışanlarımız coronavac aşısını yaptırttı. Ve az önce de Türkiye cumhurbaşkanımız, sayın Recep Tayyip Erdoğan'da kendisine aşı yaptırttı. Peki siz aşı olacak mısınız?
Neden algı oluştu ki? Denenmiş olmasına rağmen.

Kararsızım, ama Alman aşısını düşünebilirim bir nebze, Çin aşısını ise ölecek olsam da yaptırmam.

Aşı yaptırmayan insanların fikirlerine neden saygı duymuyorsunuz? Ben bugüne kadar aşı olmaya karşı olan birinin karşıt görüşlü birisine hakaret ettiğini görmedim. Ama durum tam tersi olunca aşı karşıtı olan birey sayısız hakarete maruz kalıyor. Aşı olmamayı seçmek anayasal bir haktır. Kimse hakaret vari bir şekilde aşı olmayan kişileri suçlayamaz. Bugüne kadar aşıları savunmuş birisi olarak, üzerine para verseler dahi covid aşısı olmayı düşünmüyorum. Zorunda mıyım? Değilim. Ha bir şekilde aşı olmaya mecbur bırakacaklar orası apayrı bir konu.

Herkes aşı uzmanı olmuş anlaşılan. Alman'ı Çin'i yok bu işin. Normal yaşama dönmek istiyorsak olmalıyız.

Bu Çin aşısına neden anlamsız tepki var anlamıyorum. Alman aşısına mucize gözüyle bakılıyor.

Şuanda kararsızım. Eğer Allah ın izni ile hasta olmassam yaptırmam, zorunlu kılarlarsa yaparım mecbur.

Aşı yaptırmayan insanların fikirlerine neden saygı duymuyorsunuz? Ben bugüne kadar aşı olmaya karşı olan birinin karşıt görüşlü birisine hakaret ettiğini görmedim. Ama durum tam tersi olunca aşı karşıtı olan birey sayısız hakarete maruz kalıyor. Aşı olmamayı seçmek anayasal bir haktır. Kimse hakaret vari bir şekilde aşı olmayan kişileri suçlayamaz. Bugüne kadar aşıları savunmuş birisi olarak, üzerine para verseler dahi covid aşısı olmayı düşünmüyorum. Zorunda mıyım? Değilim. Ha bir şekilde aşı olmaya mecbur bırakacaklar orası apayrı bir konu.
Aşı olma karşıtı insanların görüşüne bir şey dendiğini sanmıyorum. Ama adam şu güne kadar kızamık vs. her şeyin aşısını olmuş bugün gelmiş olmam diyor. Bu aşı karşıtlığı değil başka bir şey. Ve bu arkadaş hemen sonrasında okullar açılsın demeye devam edecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı