Asic madencilik nedir?

K7 ya da L7 alsam mı ama benim için en az 2 yıl kâr bırakması lazım zaten en az 1 yıl amorti süresi.
Hocam valla kimse kar garantisi veremez. ETH mining yapıyorduk bir günde tüm gelirimiz kesildi. İnsanlar sürekli ekran kartı alıyordu şimdi elektrik fiyatını çıkartmıyor.

İki cihaz da kendi serisinin son cihazları olması lazım. Coinlerin fiyatları aynı devam ederse aynı karları uzunca bir süre sunarlar gibi ama düşerse bilemeyiz ne kadar süre karlı olur.

Bence siz asic bir cihaz almayı şuan da erteleyin. Sizin için risk oranı çok yüksek gibi gözüküyor. Piyasalarda bir hareketlenme görürseniz hemen alırsınız.

Hocam vallahi kimse kar garantisi veremez. ETH mining yapıyorduk bir günde tüm gelirimiz kesildi. İnsanlar sürekli ekran kartı alıyordu şimdi elektrik fiyatını çıkartmıyor.

İki cihaz da kendi serisinin son cihazları olması lazım. Coinlerin fiyatları aynı devam ederse aynı karları uzunca bir süre sunarlar gibi ama düşerse bilemeyiz ne kadar süre karlı olur.

Bence siz asic bir cihaz almayı şu an da erteleyin. Sizin için risk oranı çok yüksek gibi gözüküyor. Piyasalarda bir hareketlenme görürseniz hemen alırsınız.

Peki hocam teşekkürler dediğiniz gibi şu an riskli gibi gözüküyor başka mining yolları neler var bilginiz var mı hellium madenciliğini duymuştum bir ara.

Peki hocam teşekkürler dediğiniz gibi şu an riskli gibi gözüküyor başka mining yolları neler var bilginiz var mı hellium madenciliğini duymuştum bir ara.
Hellium için konum çok önemli yazın araştırmıştım onu da benim yaşadığım konumda karlılığı yüksek değildi.

Bir aralar HDD ile yapılan mining vardı çok saçmaydı zaten o da yok oldu gitti sanırım.

Ekran kartı madenciliği şuanda hiç karlı değil.

Başka mining çeşidi de varsa bilmiyorum, sevdiğim bir alan ama şuanda karlı olmadığı için ben de yapmıyorum.

Hellium için konum çok önemli yazın araştırmıştım onu da benim yaşadığım konumda karlılığı yüksek değildi.

Bir aralar HDD ile yapılan mining vardı çok saçmaydı zaten o da yok oldu gitti sanırım.

Ekran kartı madenciliği şu anda hiç karlı değil.

Başka mining çeşidi de varsa bilmiyorum, sevdiğim bir alan ama şu anda karlı olmadığı için ben de yapmıyorum.

Hellium için Nevşehir'de yaşıyorum bana kâr bırakır mı çatıya kursam.

Hellium için Nevşehir'de yaşıyorum bana kâr bırakır mı çatıya kursam.
https://explorer.helium.com bu site üzerinden bakabilirsiniz bulunduğunuz bölgedeki madenci sayısına ve kazançlarına. Şuan da gördüğüm kadarıyla gelirler baya düşük gibi. Ama hellium madenciliği için olan cihazların da fiyatları daha uygundu.

https://explorer.helium.com bu site üzerinden bakabilirsiniz bulunduğunuz bölgedeki madenci sayısına ve kazançlarına. Şu an da gördüğüm kadarıyla gelirler bayağı düşük gibi. Ama hellium madenciliği için olan cihazların da fiyatları daha uygundu.

Hocam ben bu asic işine girişmekte hazırım ancak eğer cihaz amorti edemezse en az 15k bile bırakamadan coin düşerse cihaz elimde kalır babamgille papaz olmak istemem. Ama gerçekten umudum var bu işte bana gerçekten kar bırakacak bir cihaz öneriniz var mı bana şunu alın derseniz araştırıp alacağım.

@TENSES

Hocam ben bu asic işine girişmekte hazırım ancak eğer cihaz amorti edemezse en az 15k bile bırakamadan coin düşerse cihaz elimde kalır babamgille papaz olmak istemem. Ama gerçekten umudum var bu işte bana gerçekten kar bırakacak bir cihaz öneriniz var mı bana şunu alın derseniz araştırıp alacağım.

@TENSES
Net konuşursam ben şuan alıcak olsam L7 alırdım. Açıkçası K7 ye güvenemezdim. Gönlümde her zaman bir S19 yatar ama karlı değil şuanda.😅

Ama litecoin sanırım Ağustos ayında halving yaşayacak. Halvingin ne olduğunu bilmiyorsanız açıklayayım, BTC, LTC gibi bazı kripto paralar belli periyotlarda yarılanma geçirirler. Bu yarılanma sonucu normalde diyelim bir blokun madencilik ücreti 1 LTC olsun yarılandıktan sonra 0.5 LTC olur. Yani madenciye gelen kripto cinsinden ödül yarıya düşer.
Ama şu da var. Basit arz talep işlişkisi gibi piyasaya giren arz azalınca fiyat da artar. Önemli olan fiyat artışının sizin yarılanma ile kaybediceğiniz geliri karşılayabilmesi. Eğer karşılarsa zarar etmezsiniz karşılamazsa 5 ay sonra geliriniz düşer.

Net konuşursam ben şu an alacak olsam L7 alırdım. Açıkçası k7'ye güvenemezdim. Gönlümde her zaman bir S19 yatar ama karlı değil şu anda.😅

Ama litecoin sanırım ağustos ayında halving yaşayacak. Halvingin ne olduğunu bilmiyorsanız açıklayayım, BTC, ltc gibi bazı kripto paralar belli periyotlarda yarılanma geçirirler. Bu yarılanma sonucu normalde diyelim bir blokun madencilik ücreti 1 ltc olsun yarılandıktan sonra 0.5 ltc olur. Yani madenciye gelen kripto cinsinden ödül yarıya düşer.
Ama şu da var. Basit arz talep işlişkisi gibi piyasaya giren arz azalınca fiyat da artar. Önemli olan fiyat artışının sizin yarılanma ile kaybediceğiniz geliri karşılayabilmesi. Eğer karşılarsa zarar etmezsiniz karşılamazsa 5 ay sonra geliriniz düşer.

Halving yaşarsa ben nasıl anlayacağım hocam karşılayacağını.

Geri
Yukarı