Aşık Olmak

Cidden, birini sevip de kıskanmamak nasıl oluyor anlamıyorum. Yada sevgili olup da kıskanmamak. Yani belki ona söylemezsin, ama kıskanırsın illa.
Ve aşk dediğimiz şey, beynimizin bir oyunu, çok da büyütmemek gerek bence. Bir iki hormon salgılanıyor ve aşık oluyorsunuz, ne güzel.

AŞK, hayat ne kadar belirsiz ve karmaşık ilerliyor ise o şekilde ilerliyor. Yaşım 25 ve sadece 1 kez aklım yerinden gitti 3 yıl boyunca. Başlamadan biten hüsran yıllarımdı (Lise 2-3-4). Sonrasında gözden ırak olan gönülden ırak oldu. 6 yıldır kimseyi sevmedim şimdilik pek sevesim de yok (hala üniversitedeyim)
Durum ne kadar dizi ve filmler ile destansılaştırılsa da gerçek hayatta ''Aşk, intikamdan güçlü değildir'' -Ramiz Karaeski (EZEL) Yazmasam tutamazdım kendimi :), durumlar hormonal, hormonlar güzel şey. Şimdilik bana uzak şeyler.

Aşık olmak hormonların salgılamış olduğu bir şeydir. Maalesef ben de geçen sene sevdiğim kızla aynı sınıfa denk gelmiştim. Lise derslerin de bu konulara taşırdı sınıf sonra ben de biyoloji hocamın demiş olduğu hormonların salgıladığını diyince sevdiğim kız dahil bütün sınıf dönüp bana bakıyordu.

Sevgili olmak geçiyor aklından galiba. Ama sonradan bu işlerin ne kadar... anlayacaksın. Kızın ne özelliği var ki aşık oldun? Tahmini olarak gülüş, dış güzellik genellikle türkler bu özelliğe bakar. Benim sevdiğim kız da güzeldi ama ben davranışlarını biliyordum. Yerinde olsam açıklamam. Okula madara olmak en köyü şeydir. Arkadaşım madara oldu bu konudan.
Tabi bir de aşık olunca eski filmleri izleyeceksin(Ezel, Poyraz Karayel vb).

Cidden, birini sevip de kıskanmamak nasıl oluyor anlamıyorum. Yada sevgili olup da kıskanmamak. Yani belki ona söylemezsin, ama kıskanırsın illa.
Ve aşk dediğimiz şey, beynimizin bir oyunu, çok da büyütmemek gerek bence. Bir iki hormon salgılanıyor ve aşık oluyorsunuz, ne güzel.
Sevdiğini kıskanmak güzeldir ancak fazla kıskançsanız bu kendinize olan güvensizliğinizdendir. Bana göre bu böyleydi hep o yüzden çok kasmamak lazım :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı