Aşık olunan kızdan ret yemek

Evet, tam olarak doğru şeyi söyledin. Önceden çok kötü ilişkiler yaşadım ve yeni bir ilişkiye hazır değilim tarzında şeyler de söylemişti. Arkadaş kalmak istiyordum ama anlaşılan hayatından sildi beni.

Hem de böyle silmiş.
1636730564833.png

Evet, tam olarak doğru şeyi söyledin. Önceden çok kötü ilişkiler yaşadım ve yeni bir ilişkiye hazır değilim tarzında şeyler de söylemişti. Arkadaş kalmak istiyordum ama anlaşılan hayatından sildi beni.
Peşinden koşma ve derslerine odaklan. İlişkiye başladığınızda en iyi ihtimalle 2 yıl sürse bile bir şekilde bitiyor bu açıdan bak. En azından içine atmayıp duygularını dışa vurmuş ve rahatlamışsın. Konuşmuyorsa da kendi kaybeder umursama.

Mümkünse sınıf değiştir ve onun sınıfına git orada en azından sınıf arkadaşı seviyesinden başlarsın ve seni tanıdıkça sever (umarım).

Bu konular hakkında bilgili kişiler tarafından bundan sonra ne yapmam gerekir diye tavsiye bekliyordum ama umduğumu bulamadım pek fazla.

Tavsiye edilecek bir şey yok dediğimi yap ayrıca bir kız ve o kızın kız arkadaşları benim senin umurunda değil hepsi önemsiz şeyler bir kız senin aşkını veya arkadaşlarını başka insanların karar vermesine izin veriyorsa yazık onun kafasına.

Sende onu arkadaş olarak sevebilirsin yani kız sana red dini açıkladıktan sonra kızın karşısında donup kalmamışsındır inş, hiç sorun değil arkadaşca kalabiliriz falan demişsen iyi yapmışsındır kızla arkadaşlığın bozulmaz en azından 2-3 hafta geçtikten sonra da senden artık sevgili olarak hoşlanmıyorum dersin hoşlansan bile bu aranızdaki bağı tekrar arkadaşlık bağına çevirip güçlendirecektir.

Üzülmeyin hocam. Bunları yaşayarak güçlü olmayı öğreneceksiniz. Aslında reddettiği için sevinmeniz lazım. Çünkü bu sizi daha akıllı, daha dayanıklı ve daha güçlü yapacak. Biliyorum ona aşıkken kalbinizin nasıl yandığını. Biliyorum onu düşünürken yüzünüzde oluşan tebessümü. Biliyorum onunla konuşmanın verdiği mutluluğu. Yapacak bir şey yok hocam. Ben de lisedeyim derslerimize odaklanmamız lazım. Şunu unutmayın kariyeriniz sizi sevmeyen ve beğenmeyen bir kızdan çok çok daha değerli. İyi günler. 🌹

Geri
Yukarı