Aşınmış vidayı bilgisayar tamircisi çıkartabilir mi?

walterpinkman

Decapat
Laptopun arkasındaki vidanın bir tanesi aşınmış ve dönmuyor. Ne yaptıysam beceremedim. Lastikle bile denedim dönmuyor vida. Bunu bilgisayar tamircisine götürecegim. O bunu çıkartabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopun arkasındaki vidanın bir tanesi aşınmış ve dönmuyor. Ne yaptıysam beceremedim. Lastikle bile denedim dönmuyor vida. Bunu bilgisayar tamircisine götürecegim. O bunu çıkartabilir mi?
Bir şekilde eğer bu işlerden anlıyorsa tabi çıkarır ama şayet çıkaramazsa kırar öyle çıkarır :)

Birazdan anlatacagım durumu tamirciye eger kırarsa zaten kim bilir ne kadar ücret öderim bir temizlik yaptıracagım diye başıma ne geldi.

Ben eski laptopumu saatçiye götürmüştüm vidada düz bir çizgi açmıştı düz tornavidayla çok rahat açılabiliyordu. 5-10 liraya mı ne halletmiştim işi yıllar önce.

Kırmak? Kırarsa ne kadar masraf çıkar acaba :d
Ben yamulmuş, aşınmış vidayı kendim açmıştım. Peçete ya da bezi yamulmuş vidanın üzerine koyup, tornavida ile sonunda mesela. Alt tarafı vida yuvasını kırarsın orası hasar görür. Bu da anakarta bağlandığı için laptoplarda orayı da kırabilirsin.

El yatkınlığın ne durumda bilmiyorum. Şarjlı matkaba vida yerine sıkışacak şekilde göre ince düz bir uç takıp sökme yününe doğru hızlı döndürürsen ani hızla sökülür.

Geri
Yukarı