Aşırı Endişe ve Korku Nasıl Atılır?

• Konuyu başlatan CYP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

CYP

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar.:)
Bugün ayrı bir sorunum var. Şu yakın dönemde daha fazla hassaslaştım. Şu dönemde sürekli izleniyormuşum gibi hissediyorum. Daha önce böyle hissetmezdim.(n)
Mesela internette bile sürekli tehlikede hissediyorum. Mesela, Ruhi Çenet'in Deep Web ile ilgili videosunu izlemiştim ve, alttaki yorumlarda biri Deep Web seviyeleri ile ilgili link veriyordu.
Tıklamadım linklere ama, garip şekilde korkuyorum. Veya, Çizgi Film Gerçekleri'ni izlerken yorumlarda biri, bir yorum yazmıştı. Bende yorumu kopyalayıp aradım ve, Cedri'c dizisinin normal bir bölümü açıldı. Bir şey olmadı.
Ama, ben öyle hissetmiyorum. Bir şey olmayacağını biliyorum ama, rahat hissetmiyorum.:rolleyes: Ne yapmalıyım?(n)

Bir şey olmayacağını biliyorum ama, rahat hissetmiyorum.
Bir şey olmayacağını biliyorsun. Ama neden rahatsız oluyorsun ? Bunu kendine sorman gerek. Sonuçta başına birşey gelmeyecekse kokmanın, rahatsız olmanın hiçbir anlamı yok. Sana tavsiyem biraz rahatlamayı dene. Bazen banada oluyor böyle şeyler. Yinede tahatlayamıyorsan bilgisayardan bir süre uzaklaşmayı deneyebilirsin.

catintayme
Doğru dediniz. Belki okul-sınav stresinin etkisidir.
Gallagher
16.

catintayme
Bazen, internetten ve, teknolojiden korkuyorum. Çünkü, sürekli bir şey olacakmış gibi hissediyorum. Mesela az önce, böyle bir konu açtım (reklam yapmış gibi oldum ama, aklıma başka örnek gelmedi.:D) Filmproxy.com Güvenli mi? | Technopat Sosyal
Büyük ihtimal bir şey olmayacak ama, ingilizce ve Proxy gibi anlamadığım ve, korkutucu (aklıma uygun kelime gelmiyor) kelimeleri görünce strese giriyorum.:-(
Dediğiniz gibi bir süre teknolojiden uzaklaşsam, sakinleşir miyim?o_O

İnternette kendini saklamak en güvenilir güvenlik yöntemidir. Hiçbir stalker fake hesabınızı orjinal isminizden yahut tam tersini bulamaz. Bu arada, ruhi çenet bir şovmen. Yani videolarında arka plan da kullandığı müziklerden ötürü öyle epik bir şeyler hissediyosunuz. Yoksa çok basit şeylerden bahsediyor. Rahat olun, deep web öyle rahatça içine girişebileceğiniz bir yer pek değil zaten. Ama yinede, korkuların üzerine gitmek iyidir. Biraz deep web dalıp, gözünüzü kapatmadan her şeyi izleyin, korkacak değil, iğreneceksiniz. Olay anahtarı, sahte kimlikte. Lazım olmadıkça kimlik bilgilerinizi internete girmeyin, güvendesiniz...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı