Çocukluk travmalarınız

Ben küçükken annem aşağı indiğinde 1 saate gelirim deyip yaklaşık 1.5 saat gelmemişti. Evden dışarı çıkıp evin anahtarını evde unuttum. Eve geri giremedim, dışarıda dururken de annem gelmedi diye çok bağırmıştım. Evde tek başıma kalamıyordum geçen seneye kadar.

Şiddet bağımlısı olduğumdan (lütfen linçlemeyin).4. sınıfta iken, bir gün 3. sınıflardan bir şube bizi rahatsız etmeye başladı. 5-6 kişi falan yani. Arkadaşımla gezerken sürekli arkadan önümüze gelene bir tekme falan dediler yapmayın dedim. Diklendi vurmaya çalıştı birisi, ani refleksle biraz olsun kurtuldum. Sonra çocuğu sinirden ve ne hikmetse müdür odasının bulundu katta çocuğu almıştım aşağıya diğerleri kaçtı zaten. Dövdüm, vurdum hatta çocuğun üstüne oturup çocuğun kafasını sürekli zemine vurdurttum. Sonra nöbetci hoca geldi müdüre gittik falan. Olay (travmam) mudürün okula polis çağırcağım demesiyle patladı. Bir içime kapandım ki, çocukta tomografiye gitmiş onunda haberini aldım, dedim artık hayatım ıslah evlerinde geçecek. Stres, travma, derken hiçbir şey olmadı. Ne bir polis ne de çocuğun kafasında hasar.

İlkokul hocam herkes beden dersindeyken bana sırf solak olupta yazı yazamadığım için ceza vermişti ama sağ olsun bir iki kişi yanımda durmuştu. Yeni öğretmenimiz sürpriz yapıp hocayı çağırmıştı kadın beni tanımamıştı bende onunla vedalaşmadan yukarı çıkmıştım. Ayrıca daha söylemiyeceğim çokca şey...

Bedende yazı mı yazdın?

Ana sınıfına başlarken ailem servise vermişti. Bende çizgi filmlerden gördüğüm meşhur amerikanların sarı otobüslerinden gelmesini bekliyordum. Eski model Renault görünce hayallerim yıkılmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı