Aşırı oyun oynama isteği

Hocam aynı şey bende de vardı durmadan oyun oynuyordum bunun sonucunda notlarım düştü ama 1-2 aya geçmişti istek bende şu an günde 1.5-2 saat oyun oynuyorum zamanla geçer gibi birazcıkta kendinize engel olmaya çalışın.

Ben kendi bilgisayarımı almadan önce "Şu PC'yi bir alayım bütün oyunların belini kıracam üff." gibi şeyler söylüyordum. PC'yi aldım, oyunlara da bir ton para verdim ama oynama istedim sıfır, oynamıyorum. Bu duruma o kadar şaşırmıştım ki acaba satsam mı dediğim oluyordu.
Pc almadan önce herkesde öyle oluyor. Aldıktan sonra pişmanlık hissi geliyor.

Bir şeyi gerçekten istemekle, o şeyi elde etme düşüncesini sevmek arasında ince bir çizgi var. Bazen o çizginin öbür tarafında olduğumu fark ediyorum. Aslında istediğim şey gerçekten o değil, ona sahip olma düşüncesi yetiyor bana.

Ben de senin gibiydim ama şimdi ise okul bittikten sonra tam tersi hiç oyun oynayasım gelmiyor ve eğlendirmiyor. Ve şunu düşünüyorum bir bilgisayara her türlü sahip olursun ama kaybettiğin zaman geri gelmez. O yüzden için rahat oyun oynamak varken huzursuzca oynamanın hiçbir anlamı yok. Emin ol hayatta kazandığın başarılar oyunda kazandıklarından daha mutlu edecek seni.

Yeni konular

Geri
Yukarı