Aşırı Sokak Hayvanı Sevgisi

Alp Çiçek

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar, sokak hayvanlarına çok düşkünüm. Bir yerde görsem hemen üzülüyorum. ''Bu soğukta ne yapar, nerden yemek bulur?'' diye ağlamaklı gibi olurum biraz. Neden böyleyim?

Yan binamızda 2 yavru kedi vardı. Her yemek götürdüğümde tahtaların arasına kaçıp beni izleyen kedilerden birisi bu sefer yere çökmüş hareketsiz bekliyordu. Çok korktum ağladım hemen. Kardeşi de üstünde onu ısıtıyordu ve acı acı miyavlıyordu. Hemen eve aldım bu kediyi. Çok pisti, ağzı, patileri, kulakları çamur içindeydi. Annemle beraber yıkadık onu ve kutuya koyduk evin sıcak bir yerinde. Kedi sanki hayattan usanmış, ölecek gibiydi. Dün sabah erkenden veterinere götürdük. Zehirlenmiş dedi ve bugün de hayatını kaybetti. Şu an gözlerimi zor tutuyorum.

Kardeşi ise 2 gündür kayıp. O da kardeşini arıyor sanırsam. Mama koyuyorum her gün kaldığı yere fakat gelip yemiyor. Kardeşi için o da gitti sanırım. Sonuç olarak 1 kedi artık mışıl mışıl uzun bir uykuya yattı, diğeri ise uyuyan kardeşinin peşinde. Ne yer ne içer bilmiyorum. Umarım güvendedir.

Kardeşini sahiplenecek olursa lütfen n'olur mesaj bıraksın. Kendim de bir kedi bakıyorum ve diğerini almama hiç bir şekilde izin yok. Aşı parasını dert etmesin ücretsiz bir şekilde hallederim. Sahiplenecek bir dost canlısı bulursam o kediyi aramaya çıkacağım ve sora sora bulacğım. Kim bilir belki acıkır da geri gelir. (Umarım)

Siz bunları okurken dostlar, ben çoktan gözyaşlarımı indirdim. Sağlıcakla kalın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı