Aşırı tembel olmak

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Her gün bugün 6 saat çalışacağım her şeyi halledeceğim diyip her seferinde bir şey yapmıyorum. Aşırı telefon ve müzik bağımlısıyım. Bu sorunu çözen varsa nasıl çözdü anlatabilir mi ?

Her gün bugün 6 saat çalışacağım her şeyi halledeceğim deyip her seferinde bir şey yapmıyorum. Aşırı telefon ve müzik bağımlısıyım. Bu sorunu çözen varsa nasıl çözdü anlatabilir mi?

Telefonum bozulunca bende derse verebildim kendimi. 6 saat çalışmak herkesin kapasitesinde değil. Dün ders yapacağım diye uyuyup sabah okula gittim :D. YKS sınavım var 1 ay sonra bağımlılığımdan ben de çalışamadım adamakıllı. Maalesef alışık olduğumuz şeylerden uzaklaşmak kolay değil. Günde en fazla 2 3 saat çalışabiliyorum Fen lisesi öğrencisi değiliz yapacak bir şey yok.

Her gün bugün 6 saat çalışacağım her şeyi halledeceğim deyip her seferinde bir şey yapmıyorum. Aşırı telefon ve müzik bağımlısıyım. Bu sorunu çözen varsa nasıl çözdü anlatabilir mi?

Hocam önce çalışmayı bileceksin. Öyle laylaylomla LGS'ye YKS'ye girince sana müzik veya Brawl Stars PUBG vs. sormayacaklar. Çalışmayı da öğrendiğinde gideceksin masanın başına telefonunu gerekirse 40 milyar ışık yılı öteye koyup alacaksın kalemini silgini vb. oturacaksın kitabının başına.
Ondan sonra alacaksın hedefini alacaksın sonra telefonunu müziğini falan molanı vereceksin.
Bunları yapman içinde süslü kitaplara kalemlere posditlere falan gerek yok. Şunu bilmelisin ki.
Bir çoban bile YKS birincisi olabilir. En sonunda iyi bir fen lisesinde veya iyi bir üniversitede alacaksın kahveni gene ders çalışacaksın. Sonra mesleğini alıp rahatına bakacaksın.

Telefonum bozulunca bende derse verebildim kendimi. 6 saat çalışmak herkesin kapasitesinde değil. Dün ders yapacağım diye uyuyup sabah okula gittim :D. YKS sınavım var 1 ay sonra bağımlılığımdan ben de çalışamadım adamakıllı. Maalesef alışık olduğumuz şeylerden uzaklaşmak kolay değil. Günde en fazla 2 3 saat çalışabiliyorum Fen lisesi öğrencisi değiliz yapacak bir şey yok.
6 saat çalışmak herkesin kapasitesidir.

Geri
Yukarı