Aşırı yağlı cilt için tavsiyeler

Makaleler
20
Selamlar herkese. Beyler benim cildim aşırı ama aşırı derecede yağlı. Benim kadar yağlı cildi olan başka bir insan var mıdır bilmiyorum ama şöyle açıklayayım: Günde 2 defa banyo yapmama rağmen banyodan 1 saat sonra tenim yine yağlanmaya başlıyor. Mesela elime 30 dk boyunca telefon veya mouse tutayım, elimin yağı telefon ve mouse'a bulaşır. Saçımı 5 dakika boyunca defalarca şampuanlasam bile 2 saat sonra elimi saçıma götürdüğümde epey yağ olduğunu fark ederim. Hele hele saçımı 1 gün yıkamasam ertesi gün açık kumral renkte olan saçlarım simsiyah görünür. O kadar yağlıdır ki suya batırmış gibi gözükür ve elimi saçıma dokundursam ve akabinde elime telefonu alsam telefon kayıp düşer elimden. Günde 2 defa banyo yapıyorum ve her banyoda kese ile vücudum kıpkırmızı olacak, derim aşınacak şekilde keseleniyorum ama nafile. Ertesi gün vücut yine yağlı. Fazla sıcak ortamlarda da bulunmam asla. Bulunduğum oda 17-20 derece arasıdır. Şu korona zamanlarında hastaneye gidip tahlil yaptırmaya da çekiniyorum ama daha önce tahlil yaptırdığımda problem yoktu. Daha bu sabah duş aldım ve sırtım, avuçlarım, kollarım, yüzüm ve saçlarım çoktan yağlandı bile. Aynı durumdan muzdarip olan var mı? Bunun için tavsiyeleriniz var mıdır? Teşekkür ederim.

Selamlar herkese. Beyler benim cildim aşırı ama aşırı derecede yağlı. Benim kadar yağlı cildi olan başka bir insan var mıdır bilmiyorum ama şöyle açıklayayım: Günde 2 defa banyo yapmama rağmen banyodan 1 saat sonra tenim yine yağlanmaya başlıyor. Mesela elime 30 dk boyunca telefon veya mouse tutayım, elimin yağı telefon ve Mouse'a bulaşır. Saçımı 5 dakika boyunca defalarca şampuanlasam bile 2 saat sonra elimi saçıma götürdüğümde epey yağ olduğunu fark ederim. Hele hele saçımı 1 gün yıkamasam ertesi gün açık kumral renkte olan saçlarım simsiyah görünür. O kadar yağlıdır ki suya batırmış gibi gözükür ve elimi saçıma dokundursam ve akabinde elime telefonu alsam telefon kayıp düşer elimden. Günde 2 defa banyo yapıyorum ve her banyoda kese ile vücudum kıpkırmızı olacak, derim aşınacak şekilde keseleniyorum ama nafile. Ertesi gün vücut yine yağlı. Fazla sıcak ortamlarda da bulunmam asla. Bulunduğum oda 17-20 derece arasıdır. Şu korona zamanlarında hastaneye gidip tahlil yaptırmaya da çekiniyorum ama daha önce tahlil yaptırdığımda problem yoktu. Daha bu sabah duş aldım ve sırtım, avuçlarım, kollarım, yüzüm ve saçlarım çoktan yağlandı bile. Aynı durumdan muzdarip olan var mı? Bunun için tavsiyeleriniz var mıdır? Teşekkür ederim.

Liv52.
Milk thistle.
Artichoke extract.
600MG asetilsistein (nac 600)

Kahvaltıdan sonra 1 tablet alıyorsun hepsinden. Sorun çözülüyor.

dearepcik'in dediği gibi, doktor tavsiyesi dışında alamam ancak ilaçları not ettim. Dermatolojiye gideceğim zaman bu ilaçları doktora soracağım.

Dearepcik'in dediği gibi, doktor tavsiyesi dışında alamam ancak ilaçları not ettim. Dermatolojiye gideceğim zaman bu ilaçları doktora soracağım.

Dediğim gibi hiçbiri ilaç değil bunların. Karaciğer takviyeleri, cildin yağ oranını belirleyen 2 etkenden birini yola sokar. Genetiğiniz kötüyse daha ilaç verebilir. Bunlar takviye gıdadır.

Selamlar herkese. Beyler benim cildim aşırı ama aşırı derecede yağlı. Benim kadar yağlı cildi olan başka bir insan var mıdır bilmiyorum ama şöyle açıklayayım: Günde 2 defa banyo yapmama rağmen banyodan 1 saat sonra tenim yine yağlanmaya başlıyor. Mesela elime 30 dk boyunca telefon veya mouse tutayım, elimin yağı telefon ve mouse'a bulaşır. Saçımı 5 dakika boyunca defalarca şampuanlasam bile 2 saat sonra elimi saçıma götürdüğümde epey yağ olduğunu fark ederim. Hele hele saçımı 1 gün yıkamasam ertesi gün açık kumral renkte olan saçlarım simsiyah görünür. O kadar yağlıdır ki suya batırmış gibi gözükür ve elimi saçıma dokundursam ve akabinde elime telefonu alsam telefon kayıp düşer elimden. Günde 2 defa banyo yapıyorum ve her banyoda kese ile vücudum kıpkırmızı olacak, derim aşınacak şekilde keseleniyorum ama nafile. Ertesi gün vücut yine yağlı. Fazla sıcak ortamlarda da bulunmam asla. Bulunduğum oda 17-20 derece arasıdır. Şu korona zamanlarında hastaneye gidip tahlil yaptırmaya da çekiniyorum ama daha önce tahlil yaptırdığımda problem yoktu. Daha bu sabah duş aldım ve sırtım, avuçlarım, kollarım, yüzüm ve saçlarım çoktan yağlandı bile. Aynı durumdan muzdarip olan var mı? Bunun için tavsiyeleriniz var mıdır? Teşekkür ederim.
Saçının zaten yağlı olması gerekiyor. Sen saçındaki bütün yağı kazır gibi çıkarırsan her gün söylediğin gibi 2 defa saçta daha fazla yağ üretmeye çalışır. O kadar sık yıkama! Tek sebebi bu yağlanmanın artmasının kafanda. Hatta 2 günde bir saçlarını şampuanla öyle kullan.

Yağlı yemekle alakası yoktur. Karaciğeri yorma sıralaması şu şekiledir: Karbonhidrat-protein-yağ.

Fakat kötü mikrobesinlerin de bu sırada ciddi bir yeri vardır.

Aynı durumdaydım. Spora başladım, yemek düzeni oturtum, sık sık düzenli su içme ile akne ve yağlı deriden kurtuldum. Saçları gün aşırı yıkaman gerekli. Yüzünü sabunlu su yerine sadece soğuk su ile yıka.

Geri
Yukarı