Aşk Sizce Nedir?

Ona sen değil, seni oluşturan beynin tarafından senden bağımsız bir şekilde karar verilir. Vücudunun belli bölümlerine bununla ilgili kimyasal komutlar gittiğini hissetmezsin bile :).
Beynim ve kalbim bana bağlı, ben yönetirim. Ayrıca oyun karakterlerinden başka kimseye aşık olacağımı sanmıyorum. Mesela Mobile Legends'a başladığım anda hayatımın aşkını buldum :D.
1607199325212.png

Konuda aşk illa ki bir erkek veya kızı sevmek olarak gösterilmiş. Hayır efendim, aşk dediğimiz bir şeyi çok sevmektir. Gereği var mıdır? Hayır, yoktur. Yan etkileri ve zararları vardır. Sizi bekletir, hem de yıllarca. Nasıl ben Half-Life 3'ü yıllardır bekliyorsam, o da seni öyle bekletiyor...
Yanlış. Aşk denen hormonal olay, normal şartlar altında iki birey arasında yaşanan normal üstü sevgi bütününe veriler addır. Bahsettiğiniz, yani diğer nesnelere aşırı sevgi beslemek aşk değil sevdadır.

Yanlış, aşk normal şartlar altında iki birey arasında yaşanan normal üstü sevgi bütünüdür. Bahsettiğiniz, yani diğer nesnelere aşırı sevgi beslemek aşk değil sevdadır.
Dediğiniz doğru olabilir. Söyleminizin doğru olması durumunda ben ya Gordon'a, ya Shephard'a ya da Alyx'e aşığım :D.

“Listen, Morty, I hate to break it to you, but what people call love is just a chemical reaction that compels animals to breed. It hits hard, Morty, then it slowly fades, leaving you stranded in a failing marriage. I did it. Your parents are gonna do it. Break the cycle, Morty. Rise above. Focus on science." Bana mantıklı gelen aşk açıklamalarından biri. (Rick And Morty)

Yeni konular

Geri
Yukarı