Asker olmayan bir vatandaş için askeri giyim yasak mı?

Askeri personel dışındakiler rütbeli üniformayla gezemez. Normal kamuflaj giysen neyse de rütbeli üniformayla ortalıkta vızır vızır gezmeye kalkarsan Silivri yolları gözükür sana
Hocam sıkıntılı bir polise denk gelmez ise sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Denk gelirse derdini niye giydiğini anlatır, sonrada polis arkadaş salar bence. Bizim polislerimiz bu tarz olaylara karşı toleranslı ve amerikadaki gibi resmi değiller, daha sıcakkanlılar.

Hocam sıkıntılı bir polise denk gelmez ise sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Denk gelirse derdini niye giydiğini anlatır, sonra da polis arkadaş salar bence. Bizim polislerimiz bu tarz olaylara karşı toleranslı ve Amerika'daki gibi resmi değiller, daha sıcakkanlılar.

O kadarını bilemem fakat kanuna göre cezası 3 aydan 1 yıla kadar hapis. Tabii bu ceza para cezasına da çevrilebilir. Lakin her türlü sicili kirlenecek. Kısacası sırf eğlence için bu riski almaya değecekse şayet giyebilir arkadaş. Benlik veya senlik hiçbir sıkıntı yok 😄

O kadarını bilemem fakat kanuna göre cezası 3 aydan 1 yıla kadar hapis. Tabii bu ceza para cezasına da çevrilebilir. Lakin her türlü sicili kirlenecek. Kısacası sırf eğlence için bu riski almaya değecekse şayet giyebilir arkadaş. Benlik veya senlik hiçbir sıkıntı yok 😄
İlk suçta sicile işlenmiyor diye biliyorum. (hepsi için geçerli değildir tabi, adam öldürme e hadi ilk suçun bişey olmaz siciline yazmayız gibi birşey olmaz da.) Bunda sıkıntılı polise denk gelse bile işlenmez bence :)

Hocam durun terör suçu işliyor gibi hissettim kendimi :D

Anıtkabir'de kimsenin çevirip kimlik soracağını sanmam (eğer ki kendisi boylu poslu sakalsız vs. yani dış görünüş olarak çaktırmayacak birisi ise). Fakat diyorsunuz ki (attığınız fotoğrafa göre) GameX'e P. Albay harici üniforması ile gideceğim bir P. Albay'ın resmi üniforma ile o etkinlikte ne işi olur illaha kimlik soracaklar ve o anda sıkıntı başlayacak. Ayrıca gönderdiğiniz fotoğrafta hata var Albay çelenginin altındaki Asteğmen rütbesi sanırım sökülmüyor. Son olarak şunu ekleyeyim şahsen bende bu şekilde dolaşmak isterim (cidden) ama yapabilecek bir şey yok. Genelkurmay brövesini, spoletleri ve apoletleri çıkarırsanız belki sıkıntı çıkmaz o da belki diyebiliyorum maalesef.
Yok hocam onu söktüm o üniforma ile beraber geliyor. Söktüm onu.

Şapkayı bilmiyorum ama askeri kıyafet giymek yasak diye bir kanun yok. Yalnız boş işler bunlar be kanka.
Usta zevk ya. Hoşuma gidiyor bu tarz kıyafetler.

Yani dediğim gibi fuarda giyeceğim. Dışarıda değil. Ayrıca yasak olmasa bile dışarıda giymem.

Yani ben rütbesiz haliyle falan bindim bunun güvenlik hiç laf etmddi
Anıtkabir'de kimsenin çevirip kimlik soracağını sanmam (eğer ki kendisi boylu poslu sakalsız vs. yani dış görünüş olarak çaktırmayacak birisi ise). Fakat diyorsunuz ki (attığınız fotoğrafa göre) GameX'e P. Albay harici üniforması ile gideceğim bir P. Albay'ın resmi üniforma ile o etkinlikte ne işi olur illaha kimlik soracaklar ve o anda sıkıntı başlayacak. Ayrıca gönderdiğiniz fotoğrafta hata var Albay çelenginin altındaki Asteğmen rütbesi sanırım sökülmüyor. Son olarak şunu ekleyeyim şahsen bende bu şekilde dolaşmak isterim (cidden) ama yapabilecek bir şey yok. Genelkurmay brövesini, spoletleri ve apoletleri çıkarırsanız belki sıkıntı çıkmaz o da belki diyebiliyorum maalesef.
Hocam yaşım 17, kimliğim belli, ne için aldığım belli hepsinide kanıtlarım. Bisi olmaz bence ben yarın gideceğim. Ne olup olmadığını buraya yazarım.

Güncelleme: Bol bol eğlendim. Ceketi poşette taşıyıp fuarda giydim, fuardan çıkınca poşete geri koydum. Sıkıntısız bir gün yaşadım.

IMG-20230902-WA0099.jpg

Son düzenleme:
Hocam durun terör suçu işliyor gibi hissettim kendimi :D

Yok hocam onu söktüm o üniforma ile beraber geliyor. Söktüm onu.

Usta zevk ya. Hoşuma gidiyor bu tarz kıyafetler.

Yani dediğim gibi fuarda giyeceğim. Dışarıda değil. Ayrıca yasak olmasa bile dışarıda giymem.

Yani ben rütbesiz haliyle falan bindim bunun güvenlik hiç laf etmddi

Hocam yaşım 17, kimliğim belli, ne için aldığım belli hepsinide kanıtlarım. Bisi olmaz bence ben yarın gideceğim. Ne olup olmadığını buraya yazarım.

Güncelleme: Bol bol eğlendim. Ceketi poşette taşıyıp fuarda giydim, fuardan çıkınca poşete geri koydum. Sıkıntısız bir gün yaşadım.

Eki Görüntüle 1928464
Hocam keşke deseydiniz rol için kostüm olarak giyeceğiz diye ben şahsen orda sırf farklı görünmek için (herkes full sivil gelecek kostümsüz sadece siz o şekil) sandım. Aslında bu durumda çok göze batmadıkça sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Eğlenmenize sevindim hayırlı geceler.

Eki Görüntüle 1928464

İlk fotoğrafta pembe mobilyalarla ve yüzün kapalı sünnet çocuğu gibi durmuştun ama bu kare güzel, boydan çekim fark yaratmış.

Geri
Yukarı