Askerde dayak var mı?

Kesinlikle yok. En azından benim yaptığım yerde yoktu. Ama doğudaki askerlik ile batıdaki bir değil. Ben Tekirdağ'da mühimmat bölüğünde yaptım. Asker boş durmasın diye nöbet tutardık. Yaptığım yer Baykar'ın akıncı SİHA'sını ürettiği yere çok yakındı ve sürekli bu araçlar devriye ve test uçuşu yapıyordu. Ara sıra oradan jet motoru sesleri duyuyorduk, ama uçan bir şey yoktu. Muhtelemen MİUS için motor deniyorlardı.

Son düzenleme:
Merhaba,

Askerde teorik olarak dayak yok. Ancak askerdeki astsubayların da subayların da insan olduğunu unutmamak gerekir. Silah ile şaka yapmaya çalışan kişiler olabiliyor, o durumda kişiler dayak durumlarıyla karşılaşılabiliyor. Kimse kimseye durduk yere şiddet uygulamaz. Onun dışında disiplinle alakalı etkili yöntemleri bulunuyor (komando dansı, kuru toprak ya da mıcırda süründürmek vb.). Sakın bu söylediklerimden korkmayın, bu durumlarla nadir karşılaşırsınız. Genel itibariyle güzel anılarınız birikir, ülkenin her köşesinden insanlar ile tanışırsınız, bu şekilde empati yeteneğiniz gelişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı