Askere giderken bilgisayar satılmalı mı?

Ee işsiz olması gitmesinin mantıksız olduğu gerçeğini değiştirmez, insan bir bölümden mezun olunca giderse askere o 6 ayda bildiğini de unutur, gönüllü askerlik gelmeli diyorum, bu arada askerden kaçma gibi düşüncem yok zaten imkanlarım el verirse jandarma olmak istiyorum.
Yok yani ulu orta ne yapacağını şaşırır lafına istinaden yazdım. Borcu ödeyemiyor zaten.

Yok yani ulu orta ne yapacağını şaşırır lafına istinaden yazdım. Borcu ödeyemiyor zaten.
Anladım ne demek istediğiniz şöyle açıklıyayım, mesela bu gencin işi yok ve borcu var, elinde de bir sistemi var, şimdi bu genç askerlik gönüllü olsa gitmez neden hem borcu var çalışıp ödemek ister veya askere gitmeyip burada bir şekilde borcunu erteler, ancak askerde hem borcunu ödeyemeyip 6 ay kalacak hem aklı bilgisayarında kalacak satsam mı satmasam mı diye hem de borç uzadıkça uzayacak belki de 6 ay ödeyemedi bankalarla da irtibatı olmadığı için dava açılıp icra edilecek, bu konu uzar da uzar ancak kim ne derse desin askerlik her genç için telaştır bu göreve hazır olan ve fedakarlık yapıp 6 ay er olarak eğitim almak isteyen yapsa ve T.C profesyonel orduya geçse daha mantıklı.

Geri
Yukarı