Çözüldü Askere mi çağırılıyorum?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rootsh

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, 12.09.2000 doğumluyum. Açık öğretim lisesinde aktif öğrenciyim. Az önce e-devlet'ten askerlik sorgulama sistemini kullandığımda "en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz." uyarısını aldım.
Bu ne demek oluyor arkadaşlar, beni askere mi alacaklar?
Konuyu saptırmayan ciddi yorumlar gelirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aktif öğrenci isen bir sıkıntı yok. Gidip yoklama yaptırman gerekiyor, rahat olabilirsin.
Açık lise okuyorsan tecil hakkin olmuyordu. Benim zamanımda, hatta şöyle animi anlatiyim. Askeriyeyi aradığımda durumu anlatmıştım. Bana söylenen cevap açık lise okuyorsanız tecil hakkınız yok, sınavlara girmenize izin veriyoruz denmişti. Tabi bu dediğim 2012'de.

Arkadaşlar açık öğretimde aktif olarak okuduğuma dair bir belgeyle gittim tecil ettirdim. Bir sıkıntı çıkmadı.

@Lemi Galip oluyor hocam. 22 yaşıma kadar tecil hakkım varmış. Ondan sonra tecil için üniversite öğrencisi olmam gerekiyormuş.

En iyi cevap opsiyonunu da @@CanerX'e verdim. Mesajı garip bir şekilde rahatlatmıştı gitmeden önce. Teşekkürler!

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı