Kasımda askere gidilmeli mi?

TheYOLA

Kilopat
Makaleler
2
Şu an annemle beraber markette aynı mesai saatlerinde çalışıyoruz. Mesai saatimiz uzun 12 saat falan, arefe günleri Allah'a emanet. Şu an askerliğim tecilli ben tecilimi bozdurup askerliği aradan çıkarmak istiyorum hem de 6 aya düştü zaten. Ondan sonra işime daha sağlam bakarım yolumu da çizerim diye düşünüyorum. Bu arada Kasım'da askere gidebilmem için 2 Ağustos Cuma gününe kadara tüm işlemlerimi hazır etmem gerekiyormuş. Arkadaşlar sizin fikirleriniz nedir ben sizden öneri, görüş almak için için bu konuyu açıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayatın bu kadar zorsa askerlik sana tatil gibi gelebilir. Hatta 6 aydan sonra istersen kalabiliyorsun. Sana maaş bağlanıyor. Bir süreden sonra rütbeli olma yolun da açık.

Ben 2016 Kasım ayında, kısa dönem er olarak gittim. Tabi hangi şehirde olacağın ya da jandarma mı yoksa piyade mi olacağın senin rahatlık durumlarını belirleyebilecek etkenler. Ancak iyi bir dönem olduğunu düşünüyorum, yaz aylarını da kaçırmazsın en azından.

Ben yedek subay olarak yaptım. Eğitim yılı denen bir şey var, eylül gibi başlar haziran ayına kadar devam eder öyle hatırlıyorum bunun dışında kalan zamanlarda da asker boş duracağına yaz geldi ot biçtirilir, orası burası boyanır vs vs

Doğuya düşersen hayattan soğuyabilirsin. Bir tanıdığım kalmayı düşünerek gitti, sözde kalacaktı ama eve dönmek için saat saydı adeta. Yani askerlik kolay değil, 6 ayken aradan çıkarıp yoluna bakman iyi olur.
Ben memnumdum kalmayı düşünüyordum, doğu diyerek orada görev yapan tüm komutanlara haksızlık ediyorsun şu an, ben oradaki Yzb sayesinde yaptığım işi severek yaptım çünkü her zaman arkamı kolladığını hissettiriyordu. Gel gelelim rütbeyi kullanan insanlar da oldu.

Ben memnumdum kalmayı düşünüyordum, doğu diyerek orada görev yapan tüm komutanlara haksızlık ediyorsun şu an, ben oradaki Yzb sayesinde yaptığım işi severek yaptım çünkü her zaman arkamı kolladığını hissettiriyordu. Gel gelelim rütbeyi kullanan insanlar da oldu.
Neye haksızlık ediyormuşum? Zor diyorum, zor da. Bu zorlukta komutanlık, askerlik yapanlara Allah yardım etsin, kolay iş değil. Ve herkes bunu kaldıramaz, bundan bahsediyorum.

Kesin, kesin, kesin... :)

Doğuda görev yapan tanıdığım poposu donarak, termal kameralarla teröristlerin yerlerin işaretleyerek nöbetlerini geçirirken İzmit'te yapan bir tanıdığım muzunu, çerezini yeyip hafta sonu komutanlarıyla halı saha yapıyordu.

Yani fark yok demek için, bayağı bir tecrübesiz olmak gerekiyor. Bu kadar belli etme.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı